مقالات

آیا خودم میتونم گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنم؟

یافتن محل گرفتگی لوله فاضلاب کار بسیار دشواری است. اگر نمی خواهید از خدمات شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه در تهران استفاده کنید، با این مقاله خودتان دست بکار شوید.

وقتی مشکلی در خانه به وجود می آید، می تواند شدید باشد اما نباید بابت آن مشکل مضطرب شوید چون هر مشکلی با روش صحیح قابل حل است.

زمانی که لوله فاضلاب مسدود می شود چند چیز وجود دارد که قبل از تماس با شرکت لوله بازکنی می توانید انجام دهید.

ما در این مقاله از لوله بازکنی و تخلیه چاه، راه حل هایی را توضیح داده ایم که می توانید از آنها استفاده کنید.

باید بدانید که برای از بین بردن عامل انسداد لوله فاضلاب نیاز به کمک دارید و این موضوع اجتناب ناپذیر است. با این حال بسیاری از گرفتگی های فاضلاب را می توان با حداقل تلاش و ابزار در خانه باز کرد.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب
باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

1- مشخص کردن علت گرفتگی

قبل از شروع هر کار برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب، شما نیاز به یافتن مشکل دارید تا بدانید که آیا توسط خودتان قابل رفع کردن است یا خیر؟ به یاد داشته باشید که لوله های تخلیه داخل حیاط امکان دارد با گل، برگ و یا هر چیز دیگری گرفته شده باشند. در این صورت کار برای شما بسیار آسان است. پس بهتر است اول مشکل را پیدا کنید.

2- آماده کردن ابزار مورد نیاز

اگر تصمیم گرفتید خودتان دست بکار شوید و گرفتگی لوله را باز کنید، باید ابزار های مورد نیاز را آماده کنید. برخی از این ابزارها می تواند دیلم یا فنر دستی باشد که می توانید آنها را از فروشگاه ابزار فروشی تهیه کنید. همچنین باید لباس های مخصوص جهت جلوگیری از کثیف شدن و حفظ ایمنی در کار نیز داشته باشید.

3- برداشتن پوشش لوله

لوله های فاضلاب دارای درپوش یا کف شور هستند که باید قبل از انجام هر کاری آنها را باز کنید. ممکن است برای این کار نیاز به پیچ گوشتی داشته باشید.

4- بررسی مشکل

بعد از برداشتن در پوش داخل لوله را نگاه کنید که آیا خالی از آب است یا خیر. اگر پاسخ مثبت بود یعنی اینکه محل گرفتگی بعد از محفظه می باشد.

5- وارد کردن میله یا فنر دستی به داخل لوله

کار خود را با وارد کردن میله یا فنر به داخل لوله آغاز نمایید و تلاش کنید تا محل گرفتگی را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن عامل انسداد، آنقدر دیلم یا فنر را عقب و جلو کنید تا احساس کنید که گرفتگی در حال رفع شدن است. در حین عقب و جلو کردن بهتر است میله را بچرخانید. تا زمانی که گرفتگی باز شود این کار را ادامه دهید.

6- پاک کردن

پس از باز شدن لوله فاضلاب، داخل لوله آب بریزید. این کار باعث می شود تا هر گونه مواد زائدی که داخل لوله مانده شسته شود. در پایان کار می توانید مقداری محلول داخل لوله بریزید تا از برطرف شدن مشکل مطمئن شوید.

اگر با انجام این کارها مشکل حل نشد، لوله فاضلاب منزلتان دچار گرفتگی سخت شده و باید با تیم لوله بازکنی تماس بگیرید. سرویس لوله می تواند هر گونه گرفتگی را شناسایی و با استفاده از دستگاه های پیشرفته بدون کثیف کاری، تضمینی و کاملا فوری بصورت شبانه روزی آن را برطرف نماید.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳