مقالات

10 روش برای رفع گرفتگی وان حمام

رفع گرفتگی وان حمام شاید از نظر شما کار سختی باشد، اما با 10 روشی که برای باز کردن گرفتگی وان آموزش داده ایم به راحتی می توانید خودتان در خانه مشکل را به سادگی حل کنید.

رفع گرفتگی وان

وان حمام چیزی که شما هر روز از آن استفاده می کنید و میخواهید هر لحظه بدون مشکل آب را تخلیه کند. اما گاهی اوقات راه آب وان حمام میگیرد و این بسیار ناراحت کننده است. بنابراین مهم است که بدانیم که چگونه برای رفع گرفتگی وان اقدام کنیم.

این اطلاعات می تواند به شما هنگام بروز مشکلاتی مثل گرفتگی وان حمام کمک کند تا آرامش خود را حفظ کنید. روش های زیادی برای باز کردن وان مسدود شده وجود دارد که مهمترین و بهترین آنها عبارتند از:

1. سرکه و جوش شیرین

رفع گرفتگی وان حمام با سرکه و جوش شیرین به همراه مقداری آب گرم یا آب مقطر

بهترین راه برای باز کردن گرفتگی وان و یا کفشور حمام استفاده از سرکه، جوش شیرین و آب مقطر است. ترکیب این سه ماده باعث به وجود آمدن محلول آتش فشانی می شود که لوله را از هر گونه کثیفی مثل موی بلند، چربی و … تمیز می کند. موهای بلند دلیل اصلی اکثر گرفتگی های وان حمام و کفشور آن هستند.

با استفاده از یک قاشق چایخوری آب گرم، 1 فنجان سرکه و ¼ فنجان جوش شیرین این ترکیب را بسازید. قدرت این محلول بسیار زیاد است و سرکه قدرت پاکسازی جوش شیرین را افزایش می دهد. قبل از انجام این کار بهتر است دهانه لوله را تا جایی که می توانید تمیز کنید.

2. محلول سفید کننده

محلول سفید کننده یک محصول رایج است که در کابینت آشپزخانه اکثر خانه ها موجود می باشد. میلیون ها نفر بدون آن نمی توانند لباس های خود را تمیز کنند. از سفید کننده ها می توانید برای لوله بازکنی وان حمام استفاده کنید. زمانی که گرفتگی شدید نیست و وان حمام با تخلیه کند همراه است، سفید کننده یک انتخاب عالی به نظر می رسد. چون سفید کننده می تواند موها و گرفتگی های دیگر را حل کند.

3. نمک همراه با جوش شیرین

از مقادیر مساوی جهت ترکیب این مواد استفاده کنید. بیشتر مردم این دو ماده یعنی جوش شیرین و نمک را در خانه دارند. بنابراین اگر شما هم جوش شیرین و نمک در خانه دارید، می توانید برای باز کردن گرفتگی وان حمام از آن استفاده کنید. بعد از اینکه ترکیب را داخل لوله ریختید، 30 دقیقه اجازه دهید تا اثر خود را بگذارد و بعد با فشار آب داخل لوله بریزید.

4. آب جوش

این روش یک راه آسان برای گرفتگی وان است. آب جوش را آماده کنید و آن را با فشار داخل وان یا لوله کفشور حمام بریزید. این کار را مرحله ای انجام دهید، یعنی در چند مرحله آب جوش را داخل لوله بریزید. این یک روش طبیعی برای لوله بازکنی است که بسیار ساده است.

5. فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی برقی و دستی

این یک دستگاه لوله بازکنی رسمی است که برای انواع گرفتگی استفاده می شود. گاهی اوقات چیزهایی وارد لوله می شوند که بسیار عمیق هستند و اصلا حرکت نمی کنند. این دستگاه قادر است به هر عمقی نفوذ کند و گرفتگی ها را باز نماید. فنر برقی دارای دو نوع برقی و دستی است که نوع برقی آن قدرت بسیار بالایی داشته و توان رفع گرفتگی وان را بصورت فوری دارد. نوع دستی آن هم می تواند برخی از گرفتگی ها را باز کند.

6. جارو برقی تر و خشک

باز کردن لوله فاضلاب وان حمام با جاروبرقی تر و خشک

این دستگاه در هر خانه ای وجود ندارد و در صورتی که این دستگاه را دارید می توانید از آن استفاده کنید. جاروبرقی را روی قسمت تر تنظیم کنید و شلنگ آن را وارد لوله فاضلاب حمام یا وان نمایید. دستگاه را روشن کنید تا اگر چیزی داخل لوله گیر کرده و باعث مسدود شدن آن شده، به داخل جاروبرقی کشیده شود و راه آب باز شود.

البته لازم به ذکر است که این دستگاه معمولا برای خارج کردن اشیا موجود در لوله فاضلاب مناسب می باشد و قادر به باز کردن هر نوع گرفتگی نیست. پس نمیتوان از جاروبرقی برای باز کردن گرفتگی های شدید استفاده نمود.

7. چوب لباسی

یک تکنیک قدیمی اما در عین حال کارآمد و خلاقانه که می تواند باعث باز شدن راه آب وان حمام شود. برای اینکار باید یک آویز لباس فلزی را صاف کنید و سر آن را شبیه به قلاب نمایید و سپس آن را وارد لوله فاضلاب کنید و هر آشغالی که باعث گرفتگی شده را خارج کنید.

8. تلمبه لوله بازکن

باز کردن گرفتگی وان حمام با تلمبه لوله بازکن

تلمبه معمولا با فشاری که به داخل لوله وارد می کند و پمپاژی که حین تلمبه زنی صورت می گیرد می تواند گرفتگی را به جلو هل دهد. این ابزار کوچک هنگام بروز مشکلاتی مثل گرفتگی وان حمام، یک تکنیک استراتژیک محسوب می شود تا سریعا از شر گرفتگی خلاص شد. اگر این ابزار را در خانه ندارید حتما یکی از آن تهیه کنید. برای انجام لوله بازکنی با تلمبه نیز باید تلمبه را روی ورودی لوله فاضلاب قرار دهید و به بالا و پایین فشار دهید تا زمانی که آشغال ها بیرون بیایند یا آب چاه بالا آمده، پایین برود.

9. مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی می تواند گرفتگی ها را نرم کند. این مایع روی موها تاثیر نمیگذارد اما می تواند گرفتگی را نرم تر کند تا آب کم کم به پایین برود. در این صورت مرحله به مرحله، فشار آب میتواند سایر گرفتگی ها را از بین ببرد. در استفاده از این روش باید صبر و حوصله داشته باشید.

10. سود سوز آور

توجه داشته باشید که این روش را با احتیاط بیشتری انجام دهید. زیرا سود سوزآور میتواند پوست و چشم ها آسیب برساند و ممکن است این روش اصلا به کارتان نیاید و تا حد ممکن از این روش استفاده نکنید. این روش برای کسانی است که به هیچ عنوان نمی خواهد برای خدمات لوله بازکنی هزینه کنند.

هنگام استفاده از این ماده پوشیدن دستکش، عینک و دور نگه داشتن کودکان الزامی است. 3 فنجان سود سوزآور را در یک سطل آب سرد بریزید و با یک چوب بهم بزنید، سپس آن را درون لوله فاضلاب بریزید. به مدت 30 دقیقه اجازه دهید محلول اثر خود را بگذارد سپس آب را باز کنید تا لوله شسته شود.

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید:

متاسفانه ممکن است شما آپارتمان را با مشکلات لوله کشی آن اجاره کرده باشید. در چنین شرایطی میتوانید از روش های گفته شده استفاده کنید و اگر نتوانستید مشکل را حل نمایید بهتر است از یک متخصص لوله بازکنی راهنمایی بگیرید. برای اینکار با شماره درج شده شرکت سرویس لوله تماس بگیرید.

اگر با این روش ها گرفتگی وان حمام باز نشد چه کار کنیم؟

در این صورت مشکل شما کاملا جدی است و گرفتگی شدید و سخت شده و لوله را مسدود کرده. اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید یا آب چاه حمام بالا زده و یا تخلیه آب فاضلاب به کندی و با زمان زیادی صورت میگیرد.

برای باز کردن چنین گرفتگی باید حتما از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید تا سرویسکار مجربی با دستگاه های مخصوص مثل فنر برقی اقدام به باز کردن گرفتگی بصورت تضمینی نماید.

اگر نیاز به سرویسکار لوله بازکن دارید میتوانید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید تا شرکت سرویس لوله برای شما تکنسین مجرب اعزام نماید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳