مقالات

علت بوی فاضلاب در آپارتمان و راه حل رفع قطعی آن

برای لوله بازکنی، تخلیه چاه و رفع بوی بد تضمینی همین حالا تماس بگیرید.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان چیست؟ از مهمترین علائم بوی بد در طبقات آپارتمان خرابی سیفون فاضلاب و چربی چسبیده شده به جداره لوله می باشد.

با گذشت زمان و تغییر نحوه زندگی مردم و همچنین تغییر ساختار ساختمان ها از ویلایی به آپارتمان، مشکلات از قبل بیشتر شد.

ازدیاد ساکنین یک آپارتمان و مشترک بودن لوله کشی ها، فاضلاب و .. گرفتگی های لوله فاضلاب و همچنین پر شدن چاه را بیشتر نمود.

امروزه در استان تهران اکثر خانه ها آپارتمانی با تعداد طبقات بسیار زیاد است و مشکلات لوله بازکنی فراوانی هم دارد.

اکثر ساکنین این آپارتمان ها زمانی که با ما تماس می گیرند شکایت اصلی آنها علت بوی فاضلاب در طبقه اول است. تمام این دوستان به اتفاق فکر می کنند که علت اصلی نشت بوی بد فاضلاب از واحدها 1 و 2 طبقه اول می باشد. در صورتی که این دلیل اصلی نیست و تنها یک حدس اشتباه است.

در واقع باید اینطور گفت که چون در ساختمان های کشورمان چاه در پایین ترین سطح ممکن و در زیر آپارتمان است پس اگر نشتی یا مشکلی به وجود آید که سبب ایجاد بوی نامطبوع شود، مسلما اولین جایی که شما آن بو را استشمام خواهید کرد، طبقه اول می باشد. پس نمی توان گفت تمام تقصیر ها گردن ساکنین طبقه اول است.

در این مطلب در مورد مشکلات زیر توضیح خواهیم داد:

 • رفع بوی بد چاه فاضلاب
 • رفع بوی بد لوله های فاضلاب
 • رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی
 • رفع بوی بد توالت
 • رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه
 • رفع بوی بد فاضلاب ظرفشویی
 • رفع بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی
 • رفع بوی بد فاضلاب سینک
 • رفع بوی بد فاضلاب شهری
 • رفع بوی بد فاضلاب روشویی
 • رفع بوی بد فاضلاب حمام
 • رفع بوی بد فاضلاب اتاق خواب

رفع بوی بد منتشر شده در تمام بخش های خانه توسط سرویسکاران حرفه ای و با تجربه شرکت سرویس لوله بصورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت شبانه روزی انجام می شود.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان
علت بوی فاضلاب در آپارتمان

علل اصلی بوی بد فاضلاب در آپارتمان چیست؟

در اینجا علل اصلی پیچیدن بوی فاضلاب در خانه را بصورت تفکیک شده توضیح می دهیم تا با آنها آشنا شوید و پس از بررسی کردن و فهمیدن علت های اصلی، در صورت وجود گرفتگی در لوله، آن را با روش های لوله بازکنی و تخلیه چاه خانگی برطرف نمایید، در غیر این صورت با یک شرکت مناسب تماس بگیرید.

1- گازهای سپتیک: فاضلاب داخل چاه همواره به وسیله باکتری های موجود در حال تجزیه شدن است و این کار سبب تولید گازهایی با نام متان، آمونیاک و… می گردد که به مجموعه این گازها “سپتیک” می گویند. این گازها در غلظت های پایین باعث ایجاد بوی فاضلابی می شوند که گاهی اوقات شما آنها را استشمام می کنید اما در غلظت های بالا می تواند باعث صدمه دیدن به دستگاه تنفسی انسان شوند.

2- نبود آب در شتر گلویی: نقش اصلی شتر گلو یا لوله خمیده در لوله کشی ساختمان ها، جلوگیری از خروج این گازها و رفع بوی زننده فاضلاب می باشد. اما در مواردی به خاطر خشک بودن این لوله گازها از آن خارج می شوند. در واقع اگر در خمیدگی این لوله آب وجود نداشته باشد این اتفاق می افتد. چرا که وجود آب باعث می شود، زمانی که گازها قصد خروج از لوله را دارند، داخل آب حل شوند. پس همواره داخل این لوله آب بریزید.

3- انباشته شدن مواد زائد داخل شتر گلویی: گاهی اوقات خود این شتر گلویی علت بوی فاضلاب در آپارتمان است. چون مواد زائدی که در خمیدگی این لوله جمع می شوند، با گذر زمان به دلیل فاسد بودن باعث نشت بوی فاضلاب می شوند. برای از بین بردن این بو کافی است از فلاش تانک استفاده نمایید.

4- گیر کردن مواد غذایی در لوله آشپزخانه: اکثر خانم ها بدون رعایت کردن نکات کلیدی هنگام شستشو ظروف غذا، خودشان سبب ایجاد این بو می شوند و با شستشوی ظروف روغنی و همچنین وارد کردن مواد غذایی به داخل لوله، باعث می شوند به مرور زمان این مواد در یک جا انباشته شوند و به دلیل فاسد بودن بوی بدی را در محیط پراکنده کنند.

5- کهنه شدن چاه فاضلاب: خوشبختانه با وجود لوله های فاضلابی نصب شده در ساختمان های تهران، کمتر کسی دارای چاه فاضلاب است. اما اگر در خانه چاه فاضلابی دارید، کهنه و قدیمی شدن آن می تواند علت بوی فاضلاب در آپارتمان باشد.

6- پر شدن چاه فاضلاب: چاه های فاضلاب ساختمان های کشورمان همانطور که گفته شد در زیر ساختمان است و چون درب این چاه ها فاصله زیادی از سطح زمین دارد پس تشخیص پر شدن آن کار هر کسی نیست و نیاز به متخصص دارد تا با دستگاه این کار را انجام دهد. اگر هیچ یک از این موارد، دلیل اصلی نشت بوی بد فاضلاب در منزلتان نیست، بهتر است از یک شرکت تخلیه چاه بخواهید چاه فاضلاب ساختمانتان را بررسی نماید.

7- نشت چاه فاضلاب: گاهی اوقات پر شدن چاه و همچنین تخلیه نکردن آن سبب ایجاد بوی نامطبوع می گردد.

در همین زمینه بخوانید: 10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

4 ترفند برای از بین بردن بوی بد فاضلاب

تا اینجا با علت بوی فاضلاب در آپارتمان آشنا شدیم. حالا در ادامه به 4 ترفند عالی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب آشنا خواهید شد. از این ترفندها خود ما هم استفاده کرده ایم و واقعا می توانند بوی بد فاضلاب را از بین ببرند. پس دقیقا مانند توضیحات عمل کنید تا از شر بوهای ایجاد شده خلاص شوید.

توجه: تمامی این 4 روش برای پیشگیری از زیاد نشدن بوی بد فاضلاب در خانه است. پس نمیتوان آنها را راه حل قطعی و تضمینی رفع بوی فاضلاب دانست. چون زمانی که بو بیش از حد زیاد باشد و نیاز به استفاده از خدمات و اعزام سرویسکار باشد، قطعا نمیتوان با این روش ها و هیچ روش خانگی دیگری مشکل را برطرف نمود. پس برای رفع تضمینی بوی فاضلاب باید از متخصصین شرکت سرویس لوله استفاده نمایید.

رفع بوی بد فاضلاب با آب، سرکه و جوش شیرین

این مواد یک محلول بسیار قوی را ایجاد می کنند که قادر هست بوی بد را از بین ببرد. برای ساخت آن مواد زیر را آماده نمایید:

 • 1 پیمانه جوش شیرین
 • 1 پیمانه سرکه
 • آب گرم به مقدار لازم ( بهتر است برای نتیجه گرفتن از آب جوش استفاده کنید)

ابتدا جوش شیرین را در ظرف بریزید، سپس سرکه و آب را به آن اضافه کنید. در این هنگام یک واکنش شیمیایی به همراه گرما رخ می دهد، اصلا نگران نباشید و فقط سریعا محلول را وارد لوله فاضلاب نمایید. در نظر داشته باشید که این محلول علاوه بر از بین بردن قطعی بوی فاضلاب، می تواند روشی خانگی برای لوله بازکنی فوری نیز باشد.

از این محلول می توانید برای توالت و حمام نیز استفاده نمایید. فقط دقت کنید که بعد از ریختن آن داخل لوله تا چند ساعت هیچ گونه آبی وارد لوله نکنید و به آن زمان دهید.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان
علت بوی فاضلاب در آپارتمان

نمک، یخ و لیمو محلول از بین برنده بوی فاضلاب

در حقیقت شما با استفاده از این روش می توانید مواد فاسدی را که در لوله گیر کرده اند را از بین ببرید. یخ های تکه تکه شده را به اطراف لوله فاضلاب ریخته، سپس 1 تا 2 پیمانه نمک را داخل لوله بریزید. از پوست لیمو هم برای معطر کردن لوله استفاده کنید.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان
علت بوی فاضلاب در آپارتمان

آب و مخمر نان حذف کننده بوی بد فاضلاب

شاید باور کردنی نباشد که فقط مقداری مخمر نان به همراه آب می تواند بوی بد فاضلاب را از بین ببرد اما نتایجی که از این ترکیب به دست آمده بسیار عالی بوده، پس تردید نکنید و آن را امتحان نمایید.

یک بسته مخمر نان را در آب جوش آمده بریزید و مقداری زمان دهید تا حل شود. سپس آن را داخل لوله بریزید و اجازه دهید تمام شب بماند. همین کار را می توانید در آشپزخانه، توالت و حمام انجام دهید.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان
علت بوی فاضلاب در آپارتمان

جوش شیرین و سرکه سفید

شاید شبیه به روش اول باشد اما با فرآیندی متفاوت! ابتدا مقداری جوش شیرین (1 پیمانه) را داخل لوله بریزید. سپس سرکه سفید را داخل ظرف کوچکی ریخته و آن را اضافه نمایید. بعد از 15 دقیقه کمی آب جوش به لوله بریزید.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان
علت بوی فاضلاب در آپارتمان
تمام روش هایی که تاکنون کارساز بوده را توضیح دادیم. امیدواریم با استفاده از این روش ها موفق به رفع بوی بد فاضلاب شوید. اگر روشی بهتر را سراغ دارید حتما از طریق بخش نظرات همین مقاله آن را با ما در میان بگذارید. یا اگر مشکلی در استفاده از روش های گفته شده دارید از کارشناسان سرویس لوله بپرسید.
4.7
32
برچسب ها

نوشته های مشابه

23 دیدگاه

 1. سلام چند وقت پیش با دفتر شما تماس گرفتیم که برای رفع بوی بد فاضلاب سرویسکار بفرستید تا مشکل رو برطرف کنن.
  واقعا دستتون درد نکنه. اقایی که اومده بود هم خوش اخلاق بود و هم خیلی تمیز کار کرد. اصلا خونمون کثیف نشد و من واقعا ازتون تشکر میکنم و خسته نباشید میگم بهتون.
  امیدوارم موفق و پیروز باشید.

 2. سلام
  خونه من 150 متر هست و چند هفته ای میشد مشکل بوی بد فاضلاب داشتم تا اینکه از طریق گوگل با سایت شما اشنا شدم. خدماتتون رو که خوندم به نظر می رسید از بقیه شرکت ها تخصصی تر کار رو انجام میدید و به همین جهت اعتماد کردم و باهاتون تماس گرفتم که یه نفر رو بفرستید بیاد برای انجام کار.
  سرویسکارتون رسید و با فنر زنی و انجام یسری کارها که با ابزارهای مخصوصی انجامشون داد گفت مشکل حل میشه و نگران نباشیم.
  تا اینکه بعد یک روز مشکل به کل حل شد و بوی فاضلاب از بین رفت. سرویسکار شما گفته بودن که بوی فاضلاب بعد از انجام سرویس میتونه 1 یا 2 روز بمونه و بعدش 100% برطرف میشه.
  من به حرف ایشون گوش دادم و یک روز صبر کردم واقعا کارتون حرف نداره این نشان از تجربه بالای شماست و باصبر کردن من مشکل واقعا حل شد.
  بعد از یک روز بوی بد فاضلاب دیگه تو خونمون نبود و واقعا بعد از هفته ها از این بوی بد خلاص شده بودیم.
  تشکر از شرکت بی نظیر سرویس لوله.

  1. سلام جناب رنجبر عزیز.
   خیلی ممنونیم از نظر مثبتتون و لطف بسیار زیادی که نسبت به مجموعه سرویس لوله دارید و از اعتمادی که به پرسنل این شرکت کردید واقعا سپاسگزاریم.

  1. سلام دوست عزیز
   میشه بفرمایید مشکلتون چی بوده و آیا بوی بد فاضلاب با خدماتی که براتون ارائه دادیم رفع شده یا خیر و از خدمات ما راضی بودید؟
   و اینکه میگید میتونست بهتر باشه دلیلش چیه چرا این حرف رو میزنید؟

   1. سلام مجدد ممنون بابت پاسخگویی و پشتیبانیتون.
    اشتباه از بنده بوده عذر میخوام.
    بعد از اینکه سرویسکار شما کارش رو تموم کرد بهم گفت امکان داره 1 روز بعد مشکل کلا برطرف میشه و باید اب بریزید تو لوله و کارهایی که گفت رو انجام دادم که بعد از 1 روز بو کاملا رفع شد و الان بوی بد فاضلاب تو خونه نمیپیچه و این اشتباه من بود که زودتر از نتیجه گرفتن پیام دادم بهتون.

 3. سلام و عرض خسته نباشید.
  ساختمون ما 8 واحد هست که ما واحد یک در طبقه اول هستیم و بوی بد فاضلاب واقعا مارو داشت اذیت می کرد. طوری شده بود که میخواستیم خونه رو بفروشیم بریم چون هر کسی رو میاوردیم نمیتونست بفهمه مشکل از چیه.
  اما زمانی که از طریق گوگل با سایت و شرکت شما اشنا شدم و مطالب رو خوندم احتمال این رو دادم که شما می تونید مشکل رو برطرف کنید، ولی بازم تردید داشتم چون سرویسکارای زیادی رو برای تشخیص و رفع بوی بد فاضلاب آورده بودیم.
  به هر حال تردید رو کنار گذاشتیم و با تضمیم خانواده با شما تماس گرفتیم و درخواست اعزام سرویسکار دادیدم. جالبه زمانی که نیروی فنی شما اومد تو خونه و فضای خونه رو دید اول گفت مرحله اول فنر زنی هست که انجام دادید و به نتیجه نرسیدید و با ارائه یسری توضیحات گفت به طور قطع مشکل از لوله ونت ساختمون شماست و رفت پشت بام تا مشکل رو بررسی کنه.
  واقعا ازتون تشکر میکنم چون تشخیص دقیق سرویسکار شما باعث شد شبا راحت بخوابیم و وقتی مهمون داریم خجالت نکشیم که بوی بد فاضلاب اذیتشون میکنه.
  واقعا از خدمات بی نظیر شما راضی هستم و شما رو به آشناها و دوستامون معرفی کردیم.

  1. سلام خانم جلیلوند، وقتتون بخیر
   فکر کنم امروز با ما تماس گرفتید و مشکلتون رو توضیح دادید، ابتدا عذرخواهی میکنم که پیام شما دیر پاسخ داده شده چون سرمون واقعا شلوغه و با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا مشکل بوی بد فاضلاب تو تهران خیلی بیشتر میشه و ما فقط جواب تلفن هارو میدیم به خاطر همین پاسخ پیام ها با تاخیر داده میشه.
   خدمت شما توضیح داده شده که مشکلتون به راحتی و کاملا تضمینی حل میشه فقط کافیه درخواست سرویسکار بدید و هر جای تهران که باشید کمتر از 30 دقیقه سرویسکارای ما به محل میرسن و بوی بد فاضلاب رو برطرف میکنن.
   اصلا جای نگرانی نیست و نیازی به تعویض یا فروش منزلتون ندارید، سرویسکارای ما آماده هستن تا مشکلات شما عزیزان رو حل کنن.
   مشکل شما طبق بررسی کارشناسان شرکت سرویس لوله از لوله های فاضلاب شما هستش.

 4. سلام
  حدودا 3 سالی میشد که مشکل بوی فاضلاب داشتیم و دقیقا زمانی که هوا گرم میشد این بو شروع میشد که واقعا اذیت کننده بود.
  بعد از 3 سال استفاده کردن از اسید و مایع شوینده و جرم گیر، تصمیم گرفتیم سرویسکار بیاریم بلکه این بو رو بتونه رفع کنه که با شما تماس گرفتیم سرویسکار فرستادید و یسری کارها انجام داد مثل دستگاه زدن، تعمیر بعضی جاها تو سرویس بهداشتی و حمام که مشکل رفع شد.
  واقعا الان بدون بوی بد فاضلاب داریم با آرامش زندگی میکنیم. دستتون درد نکنه کارتون خیلی خوب بود و ما رو از شر این بو خلاص کردید.
  برای تشکر از شما به خاطر کارتون، شما رو به دوستان و فامیل معرفی کردم.

  1. سلام دوست عزیز
   ارائه خدمات با کیفیت 100% تضمینی این مزایا رو داره که با خیال راحت مشکلتون حل بشه و نگران این نباشید که بعد از دو روز یا چند هفته، دوباره بوی بد فاضلاب شروع بشه.
   خوشحالیم که مشکلتون رفع شده و از خدمات شرکت سرویس لوله راضی هستین.

 5. سلا قربان خسته نباشید.
  سرویسکار برای یوسف آباد تهران هم اعزام می کنید؟ ما یک ساختمان 7 طبقه تک واحدی هستیم که فاضلاب سه واحد پایینی بوی بد فاضلاب میاد. میشه بفرمایید رفع بوی فاضلاب تو ساختمان ما تضمینی هستش یا خیر؟

  1. سلام جناب ستارخانی
   بله تمام مناطق تهران تحت پوشش خدمات ما هست و در سراسر تهران سرویسکاران مجرب مستقر کردیم تا به محض ثبت درخواست مشتریان عزیزمون به سرعت به محل اعزام بشن.
   رفع بوی فاضلاب در کلیه ساختمان های تهران توسط شرکت سرویس لوله 100% تضمینی انجام میشه و پس از انجام کار بوی فاضلاب رفع میشه.

 6. سلام ما مشکل بوی فاضلاب تو ساختمان داریم و اول واحد 2 هستیم.
  این بو بیشتر تو حمام و دستشویی فرنگی هستش. میشه بگید چطور رفع بوی فاضلاب رو بصورت تضمینی انجام میدید؟

  1. سلام جناب هاشمی
   بوی بد فاضلاب در ساختمان دلایل زیادی داره که بدون توضیح دادن شما و بازدید از محل امکان تشخیص وجود نداره. به همین خاطر حتما باید از منزل شما توسط کارشناس ما بازدید به عمل بیاد تا متوجه بشیم دلیل اصلی منتشر شدن بوی فاضلاب در خانه چیه. در این صورت کاملا تضمینی مشکل رو رفع می کنیم.
   پیشنهاد می کنم با شرکت تماس بگیرید.

 7. باسلام
  از طریق سایت گوگل با شرکت شما آشنا شدم.
  آیا شرکت شما در محدوده کرج نیز فعالیت دارد? یا میتوان اعزام سرویسکار به کرج را داشته باشید?
  ممنون😊

  1. سلام دوست عزیز
   تا چند ماه پیش در کرج هم خدمات ارائه میدادیم ولی در حال حاضر بنا به دلایلی دیگه خدماتی برای استان البرز نداریم و فقط در سراسر استان تهران فعالیت می کنیم.

  1. سلام دوست عزیز
   شرکت ما محدود به 22 منطقه استان تهران هست و برای تشخیص علت بوی بد فاضلاب حتما باید از محل بازدید بشه. به همین دلیل نمیشه بدون بازدید علت اصلی رو مشخص کرد و شما هم ساکن شهر زنجان هستید و خارج از محدوده خدمات ما. از لوله بازکن های محلی شهر خودتون راهنمایی بگیرید.

 8. سلام قربان خسته نباشید انشالله. ما یه دفتر املاک داریم که از سمت سینک ظرفشویی بوی بد فاضلاب میاد. این بو انقدر تو این چند روز که هوا گرم شده شدتش بیشتر شده که مشتری میاد دفتر میزاره میره و ما هم بابت این قضیه نگران هستیم.
  گفتم از شما راهنمایی بگیرم ببینم این بو قابل رفع هست و باید چیکار کنیم. لطفا راهنمایی کنید وضعیت بدی داریم تو دفتر، تشکر.

  1. سلام جناب غلامرضایی. در حال حاضر اکثر ساکنین استان تهران مشکل بوی بد فاضلاب دارن که کاملا تضمینی قابل رفع هست و فقط کافیه تماس بگیرید و درخواست اعزام سرویسکار بدید تا متخصصی شرکت سرویس لوله برای رفع بوی فاضلاب خدمت برسن.

 9. سلام یه سوال دارم در مورد رفع بوی بد فاضلاب
  واقعا با این روش هایی که گفتید میشه بوی بد رو از بین برد؟ ما تو دستشویی بوی خیلی بدی داریم که درشو باز می کنیم انگار گاز فاضلاب میزنه تو صورتمون. هر کاری کردیم بهتر نشده که بدترم شده.
  اگه با این روش ها نمیشه چیکار باید بکنیم نوشتید تضمینی رفع می کنید چطوری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 7 =

تماس با سرویس لوله

۰۹۱۹۴۳۵۳۲۳۰

بستن