مقالات

10 روش لوله بازکنی آسان و فوری خانگی

اگر از گرفتگی لوله فاضلاب و بوی بد آن خسته شدیه اید، پیشنهاد می کنیم با استفاده از 10 روش لوله بازکنی خانگی به آسانی و فوری از شر مشکلات خلاص شوید.

10 روش لوله بازکنی آسان خانگی

برای همه شما پیش آمده که لوله فاضلابتان در آشپزخانه، دستشویی یا حمام بگیرید و با این گرفتگی ها مسلما تجربه ای را برای شناختن نشانه هایی قبل از گرفتگی کسب کرده اید تا تشخیص دهید قرار است لوله فاضلاب شما بگیرید.

نشانه هایی مانند تخلیه کند آب از سینک، بوی نامطبوع فاضلاب و… که همگی راه چاره ای آسان برای پیشگیری دارند تا هزینه های احتمالی خود را کاهش دهید و در طول سال کمتر از خدمات لوله بازکنی تهران استفاده نمایید.

در این مقاله قصد داریم 10 روش تضمینی برای پیشگیری از گرفتگی شدید لوله فاضلاب و همچنین روش های لوله بازکنی را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

بهترین روش های لوله بازکنی خانگی

راه هایی که در این مطلب ذکر می شود، جهت جلوگیری و یا بهتر بگوییم توصیه هایی برای پیشگیری از گرفتگی لوله است تا مجبور نشوید با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید.

1- ساخت فنر لوله بازکنی دستی

حتما شما هم چندین گیره آویز لباس یا کت شلوار در خانه دارید. یکی از آنها را بردارید و خمیدگی‌اش را به خوبی صاف کنید تا همانند فنر لوله بازکنی دستی عمل کند.

سپس با استفاده از یک انبر، انتهای آن را به شکل قلاب در آورید. دقت داشته باشید که از این وسیله باید برای خارج کردن مو و مواد زائدی که ناخواسته وارد لوله شده‌اند باید استفاده کنید، پس هنگام ورود آن به داخل لوله سعی و تلاشتان بر این باشد که کار را بدتر نکنید، یعنی مواد موجود را به داخل هل ندهید.

پس از اینکه میله را داخل لوله فرستادید و کاملاً آن را از مو و مواد دیگر تمیز کردید باید مقدار زیادی آب داغ آماده کنید و آن را با استفاده از تاید یا مایع شوینده کف آلود نمایید. سپس تمام آب را به سرعت وارد لوله کنید تا گرفتگی به کل حل شود.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

2- محلول نمک و سرکه

برای ساخت این محلول نیاز به یک سوم فنجان نمک و سرکه دارید تا آنها را به خوبی ترکیب کنید و سریعاً به داخل لوله بریزید. ترکیب این دو ماده باعث ایجاد گاز می‌شود. همچنین زمانی که این دو را ترکیب می‌کنید، محلول در حال جوشیدن است که در همان حالت باید آن را داخل لوله بریزید و اصلا مکث نکنید.

این محلول قوی باعث رفع موهای زائد و مواد اضافی دیگر در لوله فاضلاب می‌شود. بهتر است از این روش در آخر شب استفاده کنید و بعد از ریختن آن به داخل لوله، اجازه دهید تا فردا صبح به همان حالت بماند.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

3- تمیز کردن لوله زانویی سینک

مهم‌ترین عامل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه همین لوله زانویی است که زیر سینک ظرف‌شویی است. برای اینکه از شر پر شدن آب داخل سینک و گرفتگی لوله خلاص شوید، بهتر است این اتصالات را بررسی نمایید.

در زیر سینک ظرف شویی، لوله ای که معمولاً به آن لوله دو قلو هم گفته می‌شود را به آرامی باز کنید. با باز کردن لوله خواهید دید که چه موادی باعث گرفتگی شده‌اند. با تمیز کردن آنها و بسته دوباره اتصالات مشکل شما حل می‌شود. البته اگر گرفتگی فقط مربوط به این قسمت باشد.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

4- تخلیه چاه خانگی با روشی آسان

نوعی تخلیه چاه فوری در خانه وجود دارد که با استفاده از آن می توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید. به این منظور لوله U شکل فاضلاب منزلتان را باید به دقت باز کنید. برای این کار ابتدا سطل بزرگی زیر آن قرار دهید و اتصالاتش را با استفاده از آچارهای مخصوص باز کنید. سپس وقتی کار باز کردن تمام شد لوله را برعکس کنید تا مواد اضافی آن داخل سطل بریزد.

بهتر است برای تخلیه چاه تضمینی نیز از یک میله یا مسواک به درد نخور برای تمیز کردن داخل لوله و اتصالات استفاده کنید و خیال خودتان را برای تمیز بودن آن خلاص نمایید.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

5- رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوهر نمک لوله بازکن

به دلیل اینکه جوهر نمک می تواند سبب سوختگی های شدید شود حتما هنگام استفاده از آن مراقب باشید و از دستکش و محافظ چشم مناسبی استفاده نمایید. درون یک سطل 3 چهارم آب بریزید و 3 فنجان چای خوری جوهر نمک به آن اضافه کنید و با استفاده از یک چوب آن را خوب بهم بزنید تا محلول آماده استفاده شود. سپس آن را داخل لوله فاضلاب بریزید و چند ساعتی صبر کنید سپس با استفاده از آب داغ آن را بشویید. اگر لازم بود دوباره همین کار را تکرار کنید.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

6- باز کردن لوله فاضلاب با یک کتری آب جوش!

در میان این 10 روش، این کار ساده ترین راهی است که می توانید بدون هزینه آن را انجام دهید و از شر گرفتگی لوله خلاص شوید. برای این کار کتری آب را کاملا پر از آب کنید و آن را بجوشانید. سپس تمامی آب را داخل لوله بریزید. چند بار این کار را تکرار کنید تا لوله به خوبی باز شود.

برای بهتر عمل کردن این روش، می توانید به آب ریکا یا تاید نیز اضافه کنید و با استفاده از یک قاشق بزرگ آن را خوب هم بزنید تا کف کند. فقط مراقب دست هایتان باشید که نسوزید.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

7- راه حلی آسان برای باز کردن لوله فاضلاب با جارو برقی خشک و تر

این کار نیاز به داشتن یک جارو برقی خشک و تر در خانه است. اگر این وسیله بی نظیر را دارید بدانید که یکی از راه حل های آسان برای تخلیه چاه است. جارو برقی را روی مکنده مایعات تنظیم نمایید. برای پیشگیری از کثیف کاری مخرج جار برقی را خوب بپوشانید. لوله جار را وارد لوله فاضلاب کنید و دور تا دور آن را ابا استفاده از کیسه زباله خوب بپوشانید. سپس جارو را روشن کنید و هر چیزی که داخل لوله وجود دارد را به داخل جارو برقی بکشید. این روش در بعضی از موارد جواب می دهد.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

8- محلول خانگی برای باز کردن لوله فاضلاب

مواد لازم برای ساخت این محلول:

 • نصف فنجان نمک
 • نصف فنجان جوش شیرین
 • آب جوش به میزان کافی

این موارد را با هم ترکیب کنید و داخل لوله بریزید. اجازه دهید مدتی بگذرد و سپس با مقداری آب داغ آن را بشویید.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

9- استفاده از مواد شوینده برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

اگر مشکل شما گرفتگی مسیر خروجی توالت است، می توانید از مواد شوینده ظروف استفاده کنید. برای این کار نصف فنجان مایع شوینده را داخل کیسه ای بریزید و آن را داخل آب قرار دهید و بجوشانید تا روان شود. سپس مایع شوینده را داخل توالت ریخته و از روی آن مقداری آب داغ بریزید تا مایع را بشوید. این کار مواد اضافی که سبب گرفتگی شده را روان می کند تا راه خروجی باز شود.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

10- محلول قوی برای خلاص از شر لوله بازکنی

این محلول نوعی ترکیب دیگر است. با ترکیب مواد زیر می توانید قوی ترین محلول لوله بازکن خانگی را بسازید:

 • نصف فنجان جوش شیرین
 • نصف فنجان سرکه
 • نصف فنجان نمک
 • آب به مقدار کافی

این ترکیب یک محلول بسیار قوی برای لوله بازکنی تضمینی حمام و آشپزخانه و توالت است. محلول را بسازید و آن را داخل لوله بریزید و سپس 1 ساعت به آن زمان دهید. بعد از آن باید مقدار زیاد آب داغ را با فشار وارد لوله کنید. برای این کار می توانید سینک ظرف‌شویی یا وان حمام را پر از آب داغ کنید سپس درپوش را یک‌باره بردارید تا آب با فشار زیادی وارد لوله شود.

اگر با این روش ها لوله فاضلاب باز نشد چه کنیم؟
اگر با انجام یکی یا چند روش از این راه حل ها باز هم لوله فاضلاب باز نشد و مشکلتان رفع نگردید، بهتر است حتما با شرکت معتبر لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس بگیرید. چون در این حالت گرفتگی لوله شما شدید است و نیاز به متخصص دارد.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

شرکت لوله باز کنی

شرکت های لوله باز کنی زیادی در تهران، کرج و شهرهای دیگر ایران با روش های مختلف اقدام به لوله بازکنی می کنند. اما باید دقت داشته باشید که بهترین آنها را انتخاب کنید. به همین منظور بهتر است قبل از تماس با شرکت های لوله بازکنی، صفحه مربوط به لوله بازکنی را مطالعه نمایید.

در مورد لوله بازکنی شرکت سرویس لوله سابقعه ای بیش از 12 سال دارد و تمام سرویسکاران این مجموعه پایبند به قوانین و تعرفه مصوب اتحادیه می باشند.

از این رو نباید نگران قیمت، کیفیت و ضمانت کار باشید، چون شرکت لوله بازکنی سرویس لوله زیر نظر اتحادیه فعالیت می کند و کاملا قانونی و تضمنیی خدمات خود را ارائه می دهد.

4.7/5 - (16 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سلام اولا ممنون به خاطر مطالب خوبی که بصورت رایگان تو سایت قرار دادید. دوما خدماتتون عالیه چون هر کاری کردیم با این روش ها لوله توالتمون باز نشد و بعد از تماس با شرکت شما وقتی سرویسکار لوله بازکنی فرستادید منزلمون مشخص شد که چیزی داخل لوله فاضلاب توالتمون افتاده و خیلی فوری گرفتگی لوله فاضلاب منزل مارو سرویسکاران شما زحمت کشیدن باز کردن.
  واقعا ممنونم ازتون مارو از شر این گرفتگی دائمی خلاص کردید.

  1. سلام جناب موسوی
   خواهش میکنم قربان ما تمام تلاشمون اینه که مشتری های سرویس لوله راضی باشن و مشکلشون کاملا تضمینی حل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - شماره مستقیم لوله بازکن شبانه روزی ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳
+
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳