مقالات

خطرات اسید لوله بازکن و محلول های شیمیایی

آیا می دانید استفاده از اسید لوله بازکن خطرات جبران ناپذیری مثل سوختگی چشم و پوست و پوسیده و سوراخ شدن سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان را در بر دارد؟

استفاده مکرر از محلول های شیمیایی برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب باعث پوسیدگی لوله ها شده و شما را وادار به پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیرات می نماید.

در این مطلب با سرویس لوله همراه باشید تا از خطرات استفاده از اسید لوله بازکن قوی مطلع شوید و بدانید که ریختن مکرر قویترین محلول لوله بازکن می تواند منجر به ضرر و زیان شدید مالی و حتی جانی برای انسان به ویژه کودکان شود.

خطرات اسید لوله بازکن

چرا اسید لوله بازکن خطرناک است؟

اسید لوله بازکن چیست؟ اسیدها، محلول هایی هستند که با فرمول شیمیایی تهیه می شوند و قدرت بالایی در حل کردن مواد زائد داخل لوله ها دارند.

هنگامی که سینک ظرفشویی یا توالت شما مسدود شده و پر از آب فاضلاب می شود، به جای استفاده از خدمات لوله بازکنی امکان دارد وسوسه شوید که از بهترین محلول باز کردن لوله فاضلاب یعنی انواع اسید و محلول های شیمیایی استفاده کنید.

اگر چه باز کردن کردن لوله فاضلاب با اسید گاهی اوقات موثر است اما این محلول های شیمیایی و خطرناک همیشه بهترین راه حل نیستند.

در واقع تجربه به ما ثابت کرده که محلول های لوله بازکن قوی همیشه خطرات و خسارات بیشتری نسبت به فوایدشان دارند.

در اکثر این محصولات، مواد تشکیل دهنده سولفوریک یا هیدروکسید سدیم است که هر دو مواد برای انسان بسیار سمی هستند.

در صورتی که فردی در خانه شما این مواد را ببلعد، نتایج بر روی بدن می تواند خفیف باشد، از جمله آسیب طولانی مدت به مری و معده و در برخی موارد، مواد شیمیایی با دوزهای بالا می توانند کشنده باشند.

علاوه بر این، مواد شیمیایی که برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از آنها استفاده می شود، می توانند چشم و پوست را بسوزانند.

مایع لوله بازکن اسیدی باعث آسیب به لوله های فاضلاب می شود

مواد شیمیایی لوله باز کن به ویژه مارک های ارزان قیمت می تواند سیستم لوله کشی ساختمان شما را خراب کند.

محلول های اسیدی به دلیل داشتن ماده ای به نام اسید هیدروکلریک که یک ماده خورنده است، بیشتر از اینکه رفع گرفتگی لوله شما را هدف قرار دهند، باعث پوسیدگی، خراب شدن و نابود شدن لوله های پلاستیکی و آهنی فاضلاب می شوند.

هر بار که از این مواد استفاده می کنید، به سیستم لوله کشی خود آسیب می رسانید که پس از مدتی نیاز به تعمیر و بازسازی خواهند داشت.

تعمیرات لوله کشی در حال حاضر بسیار گران و سرسام آور هستند.

خطرات اسید لوله بازکن

اسیدهای لوله بازکنی به شدت سمی هستند

زمانی که اسید را داخل لوله میریزید، گازهایی در هوا تولید می کنند که بسیار خطرناک و سمی هستند و شما این گازها را تنفس می کنید.

محلول های شیمیایی قوی چشم، بینی و پوست شما را تحریک می کنند. علاوه بر این، ظروف محلول های لوله بازکن قوی برای محیط زیست کاملا خطرناک هستند و به آنها آسیب می زنند.

هیچ تضمینی وجود ندارد که اسید ها گرفتگی لوله های فاضلاب را باز کنند!

بدترین قسمت در مورد پاک کننده های شیمیایی یا همان لوله بازکن های اسیدی این است که به ندرت مشکل اصلی را برطرف می کنند.

خیلی از مواقع، پس از استفاده از محلول های شیمیایی گرفتگی رفع می شود، اما باید بدانید که مشکل اصلی همچنان باقی است و محلول قدرت پاکسازی کامل لوله را ندارد. چون مشکل اصلی گرفتگی اغلب لوله ها، رسوب گرفتگی جداره لوله فاضلاب است و محلول ها توان پاکسازی و از بین بردن آنها را ندارند.

اگر هدفتان در حال حاضر، فقط خرید اسید لوله بازکنی با هزینه کم است، بدانید که استفاده مکرر از آنها در زمانی کوتاه باعث خوردگی و پوسیدگی لوله های ساختمان می شوند و در چنین حالتی مطمئنا هزینه ای سنگین را بر روی دوش شما می گذارند تا لوله کشی ساختمان را تعمیر کنید.

به جای صرف زمان و هزینه برای خرید اسید لوله بازکن، بهتر است با متخصص لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس بگیرید.

خطرات اسید لوله بازکن

جایگزین های امن به جای اسید لوله بازکن سمی

می توانید به جای استفاده از محلول های مضر برای انسان مانند محلول لوله بازکن توالت، محلول لوله بازکن سینک ظرفشویی، محلول لوله بازکن دستشویی و محلول لوله بازکن فاضلاب از جایگزین های بهتری که در ادامه گفته شده استفاده نمایید:

 • استفاده از تلمبه پلاستیکی
 • خودتان محلول لوله بازکن خانگی درست کنید. با استفاده از نوشابه های گازدار، سرکه سفید و جوش شیرین می توانید گرفتگی ها را باز کنید.
 • خرید فنر لوله بازکن دستی
 • اگر همه این موارد کارساز نبود یا با مشکل مواجه شد بهتر است با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید.
در همین زمینه بخوانید، 10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی
توجه: پوسیدگی لوله های فاضلاب بر اثر استفاده از اسید ها و محلول های شیمایی می تواند خسارات سنگینی را در بر داشته باشد. به همین خاطر برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از پوسیدگی لوله ها، بهترین کار استفاده از فنر زنی برقی است.

فنر زنی، خدماتی است که توسط شرکت سرویس لوله زیر نظر اتحادیه بصورت کاملا قانونی با ارائه فاکتور رسمی و ضمانت کیفیت در استان تهران انجام می شود.

این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

 • باز کردن کامل لوله فاضلاب با استفاده از دستگاه فنر برقی
 • رفع بوی بد فاضلاب فوری و 100% تضمینی
 • رسوب گیری تضمینی
 • تخلیه چاه
 • لایروبی چاه

تمامی خدمات این شرکت بصورت 24 ساعته بدون تعطیلی می باشد و در 22 منطقه استان تهران (سراسر تهران بزرگ و حومه) صورت می گیرد.

4.4/5 - (15 امتیاز)

5 دیدگاه

 1. تاریخ: هیجده مرداد 1398

  ریختن اسید در چاه فاضلاب کارگاه شیرینی پزی، باعث مرگ شیرینی فروش معروف بیرجند آقای عربی به همراه همسر و دو پسر جوانش شد.

  کارگاه در زیرزمین خانه واقع بوده و در همان روز حادثه، چاه تخلیه شده بوده است. ظاهراً برای شستشوی کف کارگاه یا رفع بوی بد چاه، اسید داخل چاه ریخته شده و با گاز بسیار سمی که از چاه متصاعد شده، ابتدا مرحوم عربی مسموم شده، سپس خانمش رفته تا ازش خبر بگیرد و برنگشته، سپس پسر بزرگ خانواده وارد زیرزمین شده و او هم برنگشته، و در نهایت آتش نشانی و اورژانس را خبر کرده اند. در این هنگام پسر کوچک خانواده (بیست و چند ساله) علی رغم ممانعت مردم و آتش نشانان، وارد زیرزمین شده و هر چهار نفر جانشان را از دست دادند. خداوند رحمتشان کند.

  چند آتش نشان نیز مسموم شدند.

  1. سلام دوست عزیز
   واقعا اسید خطرناک هست مخصوصا تو فضای بسته چون ترکیبات شیمیایی و گازهایی که تولید میشن تو فضای ساختمان جمع میشن و باعث آسیب رساندن به دستگاه تنفسی میشن و اگر غلظ بالا باشه 100% مرگ رو بهمراه داره.

 2. محلول های اسیدی یعنی انقدر خطرناک هستن؟ پس چرا دارن تو فروشگاه ها میفروشنشون؟
  من هر سری لوله هامون میگیره از اسید استفاده می کنم نمیدونستم لوله ها را سوراخ میکنه! ممنون از اطلاعاتی که تو سایت گذاشتید واقعا ارزش نداره با هزینه کمتر به خودمون خسارت بزنیم و بعد با هزینه بیشتر کار رو درست کنیم.

  1. سلام جناب علیزاده
   اینکه تو فروشگاه ها چه محصولاتی به فروش میرسه رو ما نمیتونیم نظری در موردش بدیم. این محلول ها در غلظت های پایین برای لوله بازکنی هم استفاده میشن و فقط باید مواظب باشید که کسی اون ها رو نخوره (مثل بچه ها).

  2. توی خونه ما هم با گازی که از ترکیب این مواد و آب تولید میشه درخت انگوری که بیرون توالت بود کامل خشک شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - شماره مستقیم لوله بازکن شبانه روزی ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳
+