مقالات

افتادن انگشتر در چاه توالت – در اوردن طلا از دستشویی

برای در آوردن طلا، گوشواره، انگشتر، گوشی یا اشیا قیمتی از چاه توالت یا حمام، می توانید از 4 مرحله ای که در این مطلب توضیح داده ایم کمک بگیرید.

توجه: اگر مطمئن نیستید که پس از افتادن انگشتر در توالت می توانید آن را با روش های گفته شده در این مطلب درآورید، دست به کار نشوید و اقدامی نکنید. در چنین شرایطی بهتر است حتما با سرویسکار لوله بازکنی تماس بگیرید.
هشدار: هنگام افتادن انگشتر در دستشویی همه مردم اولین کاری که می کنند این است که دستشان را در لوله فاضلاب توالت فرو می کنند تا مثلا برای درآوردن انگشتر از چاه توالت اقدامی کرده باشند. اما باید بدانید که اینکار می توانید خطراتی همچون گیر کردن دست در لوله توالت و آسیب جدی به دستتان را به همراه داشته باشد.
نکته: پس از افتادن حلقه انگشتر داخل چاه توالت، به هیچ وجه تا زمانی که در نیامده درون کاسه توالت آب نریزید و از سرویس بهداشتی استفاده نکنید.
قبل از هر چیز لازم می دانیم بگوییم که تمامی سرویسکاران شرکت سرویس لوله از حرفه ای ترین متخصصین لوله بازکنی هستند که می توانند بصورت تضمینی انگشتر طلای شما را از چاه دستشویی خارج کنند. اگر نمیتوانید خودتان انگشتر را از توالت بیرون بکشید حتما با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

گاهی اوقات آنقدر فکر و خیالات به ذهن انسان خطور می کند که باعث حواس پرتی می شود و مشکلات زیادی را به بار می آورد.

مثلا حواس پرتی باعث شود مراقب اشیاء قیمتی نباشیم و هنگام استفاده از سرویس بهداشتی یا حمام، انگشتر طلا، گوشواره یا هر شیء قیمتی دیگری که داریم داخل چاه توالت، لوله آشپزخانه و حمام بیافتد.

شاید انگشتر طلایی که داخل چاه توالت افتاده، حلقه ازدواجمان باشد که خیلی دوستش داریم و رابطه ای مقدس را برای ما یادآوری می کند.

یا گوشواره و گردنبند طلایی باشد که از عزیزانمان هدیه گرفته ایم و حالا از بخت بد ما به خاطر یک حواس پرتی کوچک داخل توالت افتاده و اگر دیر بجنبیم شاید برای همیشه آن را از دست بدهیم، اما آیا راه چاره آسانی می شناسید که بتوان سریعا برای در اوردن انگشتر از چاه توالت اقدام کرد؟

قبل از انجام این مراحل بهتر است ابتدا فکر کنید که اگر نمی توانید با استفاده از این روش ها، شی قیمتی که داخل لوله افتاده را در بیاورید بهتر است با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید و درخواست اعزام سرویسکار حرفه ای برای در آوردن تضمینی طلا از توالت نمایید.
هنگام افتادن انگشتر داخل توالت همه فکر می کنند چون این شی بسیار کوچک است مطمئنا آن را از دست داده اند و در چاه توالت فرو رفته. اما آیا می دانید تمام توالت های ایرانی دارای شتر گلویی (لوله زانویی) هستند که مثل یک تله عمل می کنند و هر چیزی را درون خود نگه می دارد؟

خارج کردن اشیا قیمتی از چاه توالت و لوله فاضلاب

شرکت سرویس لوله به شما قول می دهد اگر پس از افتادن اشیاء قیمتی در چاه توالت آبی روی آن نریخته باشید یا آن را با روش های سنتی دست کاری نکرده باشید، تنها در 20 دقیقه کوچکترین شی را بصورت تضمینی از توالت خارج کند و سالم تحویل شما عزیزان دهد.

چیزی که هنگام افتادن اشیا قیمتی در چاه توالت حائز اهمیت است، خطراتی است که در این کار برای کسانی که خودشان در خانه اقدام به خارج کردن اشیا می کنند وجود دارد.

یک اشتباه ساده می تواند باعث شکسته شدن کاسه و به بار آوردن هزینه چند برابری نسبت به خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه شود یا برای همیشه شی قیمتی که احتمال دارد هدیه عزیزی برای شما باشد را از دست بدهید.

یا اینکه دستتان را داخل لوله توالت ببرید و به دلیل حرفه ای نبودن دستتان در لوله گیر کند و آسیب جدی ببینید.

پس بهتر نیست، قبل از انجام کاری که در توان هر کسی نیست، از یک متخصص استفاده کنید تا هم سریع تر به انگشتر خود برسید و هم هزینه کمی پرداخت کنید؟

اما روش هایی را در ادامه می گوییم که اگر توالت شما فرنگی باشد می توانید به راحتی اشیا قیمتی خود مانند طلا، گوشواره، النگو، پا بند طلا، پلاک گردنبد، زنجیر گردنبند، گوشی موبایل، انگشتر و غیره به راحتی از توالت فرنگی در آورید.

هنگام افتادن اشیاء قیمتی درون چاه توالت چه کنیم؟

برای در اوردن طلا قیمتی از چاه توالت می توانید روش های زیر را که سرویسکاران ما بصورت تخصصی و حرفه ای انجام می دهند و کاملا تضمینی طلا را از چاه فاضلاب بیرون می آورند استفاده نمایید.

1- استفاده از دست و چنگک

 • ابتدا به داخل چاه توالت، سیفون، کفشور یا هر جایی که طلای شما افتاده نگاه کنید. اگر طلا را نمیبینید بهتر است از یک چراغ قوه برای روشن شدن لوله استفاده کنید تا داخل آن را بهتر ببینید.
 • حالا یک دستکش به دست کنید و دستتان را داخل لوله ببرید. مراقب باشید که اگر لوله خیلی بلند است بیش از حد دستتان را داخل لوله فرو نکنید چون احتمال گیر کردن بازو، ورم کردن و شکستن دستتان وجود دارد.
 • اگر دستتان به راحتی داخل لوله فاضلاب رفت، در سیفون توالت به دنبال شی مورد نظر بگردید، اگر دستتان نمیرسد بهتر است از یک چنگک استفاده کنید.
 • زمانی که چنگک یا دستتان به طلا برخورد کرد آن را بیرون بکشید.

توجه: یک اشتباه کوچک میتواند باعث شود طلای شما داخل چاه اصلی بیفتد، پس اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است از متخصصین شرکت سرویس لوله استفاده نمایید.

اگر توالت شما فرنگی است بهتر است روش های زیر را امتحان کنید.

2- باز کردن کاسه توالت

درآوردن انگشتر از چاه توالت
در آوردن انگشتر از چاه توالت

اگر توالت شما فرنگی است و اگر شی ای که داخل آن افتاده برایتان ارزش زیادی دارد، باز کردن کاسه شاید کمی سخت باشد اما ارزشش را دارد تا به چیزی که می خواهید برسید.

برای این کار با استفاده از آچار مخصوص مهره های دور کاسه را باز کنید و آن را به آرامی بردارید. در زیر توالت لوله اصلی خروج فاضلاب وجود دارد که باید با استفاده روش شماره 1 یا 2 به دنبال حلقه خود باشید.

فقط حواستان باشد که کاسه توالت را نشکنید و به آرامی آن را از زمین جدا کنید.

3- بستن شیر آب پشت توالت

درآوردن انگشتر از چاه توالت
در آوردن انگشتر از چاه توالت

آب توالت و تمام آبی که در فلاش تانک هست را تخلیه کنید. این کار را می توانید با استفاده از یک پیمانه انجام دهید. با انجام این روش، مجاری لوله فاضلاب تخلیه می شوند و اگر انگشتر درون لوله گیر کرده باشید به راحتی می توانید با استفاده از دست آن را خارج کنید.

قبل از فرو کردن دست برای خارج کردن انگشتر، گوشواره، گردنبند یا گوشی حتما از دستکش استفاده کنید. دقت داشته باشید که دست خود را بیش از حد داخل لوله فرو نبرید که احتمال گیر کردن دستتان در قسمت پیچ خوردگی لوله وجود دارد.

4- جدا کردن مخزن آب از توالت

درآوردن انگشتر از چاه توالت
در آوردن انگشتر از چاه توالت

مخزن توسط دو پیچ و مهره زیر مخزن متصل است. با دقت آن را بلند کنید و از فضای کاری خود دور کنید تا راحت تر به دنبال انگشتر بگردید.

توجه کنید که هنگام جدا کردن مخزن آب توالت هیچ یک از مهره های موجود را گم نکنید چون بدون مهره ها نمی توانید مجددا مخزن را به درستی در جای خود قرار دهید.

این کار سبب می شود تا بهتر کار کنید و مخزن مزاحم شما نشود. در واقع این کار فقط برای روش بعدی است تا به بهترین شکل ممکن انجام شود و بتوانید انگشتر یا هر شیء قیمتی که درون چاه افتاده را پیدا کنید.

5- جدا کردن درپوش توالت فرنگی و لرزاندن کاسه

درآوردن انگشتر از چاه توالت
در آوردن انگشتر از چاه توالت

این مرحله بسیار ساده است. برای جدا کردن درپوش یا صندلی توالت دو پیچ در پشت کاسه وجود دارد.

با استفاده از آچار مخصوص درپوش را جدا کنید. پس از این کار کاسه توالت را بلرزانید.

با لرزاندن کاسه اگر انگشتر در قسمت تله لوله فاضلاب گیر کرده باشد، مطمئنا می توانید آن را خیلی راحت در اورید.

برای اینکه بهتر صدای انگشتر را بشنوید می توانید از یک فرد دیگر برای لرزاندن توالت استفاده کنید تا خودتان فقط به صدا گوش کنید.

6- روش دستی

این روش همانطور که گفته شد اولین اقدام تمام مردم است. اگر انگشتر درون لوله فاضلاب دیده می شود و هنوز داخل لوله فرو نرفته می توانید با دست آن را خارج کنید. دقت داشته باشید که اگر انگشتر جای بدی افتاده به هیچ وجه ریسک نکنید و دستتان را داخل لوله نبرید چون اتحمال گیر کردن آن وجود دارد.

درآوردن انگشتر از چاه توالت
درآوردن انگشتر از چاه توالت

سرویس لوله با شما قول می دهد با استفاده از حرفه ای ترین لوله بازکن ها انگشتر شما را تضمینی از دستشویی خارج کند، به شرط اینکه به موقع و بدون هیچ اقدامی با متخصصین ما تماس بگیرید.

اگر انگشتر برای شما ارزشمند است و نمی خواهید با یک اتفاق ساده آن را از دست بدهید و همواره هنگام استفاده از سرویس بهداشتی اعصاب خود را خورد کنید، با سرویس لوله تماس بگیرید و انگشترتان را درآورید.

4.9/5 - (25 امتیاز)

19 دیدگاه

 1. سلام شهرستان هستم حلقه نامزدی ام افتاده تو چاه فک کنم بعد منم استفاده کردن رفته تو چاه دست کردیم نبودش میتونین درش بیارید خیلی خیلی حیاتیه برام

  1. کارشون خیلی درسته هر چی داخل لوله باشه میکشن بیرون ولی حیف که شهرستانید. من خودم چند ماه پیش تو تهران انگشتر خانمم افتاد تو دستشویی بیمارستان زنگ زدیم اومدن بیرون آوردنش.

 2. سلام شما طلا در چاه رو میتونید در بیارید؟ دو روز پیش افتاده و تا الان اب نریختیم تو دستشویی.

 3. سلام من یه گردنبند از مادرم هدیه گرفته بودم حواسم نبود افتاد تو چاه توالت 🙁 الان دو روزه اونجاست هر کاری کردم نتونستم در بیارم ارتفاع لوله خیلی زیاده. تو این دو روز ازش استفاده نکردیم اب هم نریختیم. یه فرنگی داریم از اون استفاده کردیم. میتونید گردنبند رو از توالت در بیارید؟ تو رو خدا جواب بدید 🙁

 4. سلام یک شی پلاستیکی (شانه ی سر ماشین موزر) داخل چاه افتاد
  بعد از سه چهار روز بعضی اوقات بعد استفاده از دستشویی آب پس میزنه چه باید بکنیم و چقدر هزینه می بره حدودن؟

  1. سلام احتمال این که شی رو بشه درآورد زیاده و در صورتی که امکان خارج کردن شی از توالت نباشه باید فنر زده بشه تا شی از داخل لوله خارج بشه. هزینه این کار بستگی به شرایط و اینکه چه ابزاری با چه روشی استفاده بشه داره. اگر در تهران هستید میتونید تماس بگیرید و با کارشناسان شرکت صحبت کنید.

 5. سلام فقط میشه گفت عالی و حرفه ای هستین چون اصلا فکر نمیکردم حلقه نامزدیم از توالت بیمارستان دربیاد که نیروهای فنی شما دراوردن. واقعا ممنونم حلقه نامزدی برای هر کسی یکی از مهمترین چیزاشه.

 6. سلام
  یه دستشویی فرنگی داریم که خودمون ازش استفاده نمیکنیم و فقط زمانی که مادر خانمم میاد خونمون ازش استفاده میکنه. دیروز یکی از گوشواره هاش اتفتاد تو سرویس و از دیروز تا حالا ازش استفاده نکردیم و نکاتی که تو این مطلب نوشتید رو هم رعایت کردیم.
  میشه بگید میتونید دربیاریدش یا نه؟ خیلی برام مهمه.

  1. سلام جناب تهرانی
   برای چنین مواردی حتما باید تماس بگیرید.
   قطعا و 100% سرویسکاران شرکت سرویس لوله میتونن گوشواره رو دربیارن و این جز تخصص و وظایف نیروهای فنی شرکت هستش.
   با خیال راحت تماس بگیرید و درخواست اعزام سرویسکار بدید و مطمئن باشید گوشواره درمیاد و اصلا جای نگرانی نداره.

 7. سلام زنجیر طلای همسر من دو هفته پیش افتاده بود تو فرنگی خودمون هر کاری کردیم در نیومد. زنگ زدیم به شرکت شما سرویسکار فرستادید دراوردنش.
  تشکر می کنم از خدمات خوبتون من کاملا راضی بودم.

  1. سلام
   خوشحالیم که از خدمات شرکت سرویس لوله برای در اوردن طلا از چاه توالت راضی هستید.

 8. اقا سلام دمتون گرم لوله بازکن هاتون اومدن انگشتر مادرم رو دراوردن خیلی حرفه ای و فوری.
  فکرشم نمیکردیم تو توالت مونده باشه اخه اب ریخته بودیم روش.

   1. سلام من شیرازم سنگ شرف الشمس افتاد تو چاه حمام چجور درش بیارم شمارو بخدا راهنمایی کنید

    1. سلام باید با استفاده از چنگک یا ابزارهای مخصوص دیگه خارجش کنید
     پیشنهاد میکنم چون تجربه ندارید از یک لوله کش یا لوله بازکن کمک بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳