آموزش تعمیرات لوله کشیمقالات

آموزش نحوه نصب سینک دیواری

سینک های دیواری دارای ظاهری زیبا و مدرن هستند و یک حمام کوچک به خصوص سرویس بهداشتی مهمان را کم نظیر و جادار به نظر می رسانند. خوشبختانه، نصب سینک دیواری یک پروژه قابل انجام برای اکثر آچار به دست هاست.

آماده سازی دیوار برای نصب سینک

هنگامی که با خیال راحت سینک روشویی کابینت دار را حذف کردید، البته اگر این سینک در سرویس بهداشتی شما موجود می باشد، زمان آن رسیده که دیوار را برای نصب سینک دیواری جدید و زیبای خود آماده کنید.

با اندازه گیری سینک جدید خود و تعیین ارتفاع نصب ایده آل (معمولاً حدود 75 سانتیمتر از کف، اما ممکن است بسته به سینک یا نظر خودتان متفاوت باشد). این باید تخمینی از مساحت مورد نیاز جهت بررسی موقعیت قبل از نصب باشد.

متناسب با اندازه سینک باید جاهایی که قرار است روی دیوار سوراخ شوند را اندازه گیری کنید و میخ ها یا پیچ ها را در آن جای دهید. اگر دیوار شما دارای کاشی یا پوششی دیگر است باید خیلی محتاط باشید.

قبل از نصب سینک جدید بهتر است جاهایی که قبلا سوراخ شده یا به خاطر نصب سینک کابینتی دستشویی آسیب دیده را تعمیر کنید یا محل نصب سینک دیواری جدید را طوری اندازه گیری کنید که کاشی ها و یا دیوار آسیب دیده پشت آن پنهان شوند.

فیلم آموزش نصب  3 نوع سینک دیواری:

نصب سینک دیواری

  1. اگر سینک شما دارای صفحه نصب است، می توانید از آن برای الگوبرداری از سوراخ های روی دیوار استفاده کنید. در غیر این صورت، شما باید خود سینک را برای شناسایی و علامت گذاری محل سوراخ کاری استفاده کنید.
  2. دیوار را با استفاده از دریل سوراخ کنید. توجه داشته باشید که اگر دیوار شما از کاشی است بهترین نوع مته برای این کار، مته الماسه می باشد.
  3. شیر آب و لوله های فاضلاب سینک برای نصب مونتاژ و آماده کنید.
  4. شیر آب را روی سینک دیواری قرار داده و آن را با حلقه مخصوص و یا لوازم دیگر نصب کنید.
  5. تمامی واشرهای مخصوص جهت آب بندی را به درستی طبق اصول داخل اتصالات لوله فاضلاب سینک قرار دهید. لوله فاضلاب زیر سینک که معمولا خرطومی است و آن را سیفون مینامند را درون خروجی فاضلاب قرار دهید و به خوبی با استفاده از چسب های مخصوص لوله کشی آب بندی نمایید.
  6. سینک را روی دیوار محکم کنید و اگر دارای میله ای است که باید داخل سورخ های آماده شده باشد، آن را قرار دهید.
  7. تمامی پیچ ها، اتصالات لوله زیر سینک و تجهیزات دیگر را خوب محکم کنید.
  8. در آخر دقیقا مثل فیلم آموزش نصب سینک دیواری، با استفاده از چسب های مخصوص آب بندی یا چسب آکواریم، دور سینک را چسب بزنید.

برای درک بهتر آموزش نحوه نصب سینک دیواری، ویدیو آموزشی آماده کرده ایم که طبق آنها می توانید سینک دیواری خود را نصب کنید. پیشنهاد می کنیم حتما فیلم را ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا