سوسکمقالات

از بین بردن سوسک با 11 روش طلایی و ساده

برای از بین بردن سوسک به شما قول می دهم اگر از این 11 روش طلایی و ساده به خوبی استفاده کنید هر سوسک خانگی، فاضلابی، کابینتی را در خانه و شرکت می توانید نابود کنید.

از بین بردن سوسک ها و خلاصی از شر آنها تنها با اسپری سوسک کش و یا قرار دادن طعمه امکان پذیر نیست. سوسک های فاضلابی، کابینتی و در کل سوسک های خانگی که همه با آنها آشنا هستیم به سادگی به همه جا نفوذ می کنند و سرعت رشدشان بسیار بالاست و می توانند یک ماه بدون غذا و دو هفته بدون آب زنده بمانند.

نکته: با حشره کش های شیمیایی قدرتمند شاید بتوانید اقدام به از بین بردن سوسک نمایید اما خانواده خود را در معرض خطر آسیب های جسمانی زیادی قرار خواهید داد. شما می توانید با روش های اصولی سوسک ها را از بین ببرید و از سموم شیمیایی استفاده نکنید، اما این کار کمی زمان بر است.

11 روش از بین بردن همیشگی سوسک

سوسک ها معمولا مشکلات زیادی را به بار می آورند که مهمترین آنها سلب آرامش و آسایش ساکنین یک خانه است. در این مطلب قصد داریم در 11روش به شما نکاتی را آموزش دهیم که اگر آنها را رعایت کنید و به خوبی روش های گفته شده را استفاده نمایید، مطمئنا می توانید با سوسک های فاضلابی، سوسک های خانگی، سوسک ریز آلمانی و گونه های مزاحم دیگر مبارزه کنید و برنده میدان شوید.

1- دور کردن سوسک با بادکنک

برای دور کردن سوسک با بادکنک از خانه میتونید فیلم زیر رو مشاهده کنید و این کار رو برای کفشورها انجام بدید. این روش ساده ترین ترفند برای دور کردن سوسک از خانه با بادکنک است.

2- مخلوط بوریک اسید و شکر پودری

از بین بردن سوسک

بوریک اسید (نوعی اسید ملایم مخصوص ضد عفونی کردن) با مقداری شکر پودری مخلوط نمایید. شکر نوعی فریب برای جذب سوسک ها است در حالی که بوریک اسید یک ماده کشنده برای آنهاست. گرچه بوریک اسید برای انسان و حیوانات سمی است، اما برای اینکه از شر این حشرات مزاحم خلاص شوید می توانید این مخلوط را در مکان هایی که برای انسان و حیوان غیر قابل دسترس است قرار دهید (مثل پشت یخچال، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، گاز، لبه های کابینت و …).

3- جوش شیرین و شکر

از بین بردن سوسک

مخلوطی ساده ولی بسیار موثر. این مخلوط می تواند سوسک ها را بکشد و به سرعت جمعیت آنها را کم کند. حتما می دانید که سوسک ها همیشه پنهان می شوند، به خاطر همین باید مکان هایی که آنها بیشتر دیده می شوند را بررسی نمایید تا طعمه ها را در آن مکان ها قرار دهید.

برای درست کردن این مخلوط مواد زیر را آماده کنید:

 • جوش شیرین
 • شکر
 • یک کاسه یا فنجان

جوش شیرین مانند بوریک اسید قوی نیست، اما می تواند با معده سوسک ها مخلوط شود و به مرور زمان آنها را از بین ببرد. از هر دو ماده به اندازه 1/4 فنجان مخلوط کنید و آنها را در مناطقی که سوسک ها دیده شده اند بریزید.

4- اسپری نرم کننده پارچه

از بین بردن سوسک

آیا می دانستید نرم کننده پارچه می تواند سوسک ها را نابود کند؟

برای استفاده از این اسپری نمی توانید آن را کف زمین بریزید و انتظار داشته باشید که سوسک ها با خوردن محلول بمیرند، بلکه باید این اسپری را بر روی آنها بپاشید تا نابودشان کنید.

مواد لازم:

 • نرم کننده پارچه
 • آب
 • قوطی اسپری

3 قسمت از اسپری را نرم کننده بریزید و دو قسمت آن را با آب پر کنید و سپس آن را هم بزنید تا مخلوط شوند. هر کجا سوسک ها را دیدید کافی است محلول را روی آنها اسپری کنید.

5- برگ بو

از بین بردن سوسک

شاید هدف شما به جای کشتن سوسک ها، بیرون کردن آنها از خانه باشد. سوسک ها از بوی برگ بو متنفر هستند. یکی از مهمترین مزیت های برگ بو، سمی نبودن آن است و با خیالی آسوده می توانید برگ بو را برای از بین بردن سوسک ها و خارج کردن آنها از خانه هر جایی قرار دهید.

چند عدد برگ بو بردارید و آنها را درون یک کاسه با استفاده از یک چاقو یا وسیله ای دیگر به پودر تبدیل نمایید و در جاهایی بریزید که احتمال می دهید محل رفت و آمد سوسک ها باشد، این مکان ها می تواند لبه های کابینت، پشت گاز، یخچال، کمدها و … باشد.

6- پوست یا آب لیمو

از بین بردن سوسک

لیمو یک ماده محبوب و پاکننده قوی خانه در دنیاست. هیچ شکی نیست که لیمو می تواند آلودگی ها را از بین ببرد، اما کمتر کسی است که بداند لیمو می تواند سوسک ها را هم از بین ببرد.

خواص ضد پاتوژن لیمو و دیگر خواص مرکبات خوراکی آن می تواند باعث از بین رفتن سوسک ها شود.

روش های استفاده:

 • اسپری کردن آب لیمو در مناطق غیر قابل دسترس مثل پشت یخچال و غیره.
 • تکه های لیمو را در اطراف خانه بریزید.

پیشنهاد سرویس لوله:

 • سطل یا کاسه بزرگ
 • آب لیمو (فشرده شده یا خریداری شده)
 • قاشق و حوله

آب و آب لیمو را با هم مخلوط کنید. اطمینان پیدا کنید که آب لیمو بیش از حد رقیق نیست. توصیه می کنیم اول آب لیمو را داخل سطل بریزید و سپس آب را کم کم به آن اضافه کنید تا زمانی که مطمئن شوید هنوز بوی قوی لیمو حس می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است درصد آب لیمو از آب بیشتر باشد.

حالا نوبت این رسیده که محلول را اطراف خانه و مکان هایی که محل اختفای سوسک ها هستند بریزید و یا اسپری کنید.

7- تله قهوه

از بین بردن سوسک

دانه های قهوه شباهت زیادی به سوسک ها دارند. همه کسانی که قهوه می نوشند می توانند برای از بین بردن سوسک از آن استفاده کنند. شما می توانید از قهوه به عنوان یک تله خوب جهت کشتن سوسک ها استفاده کنید.

چیزهایی که لازم دارید:

 • بطری شیشه ای
 • دانه یا پودر قهوه

یک فنجان یا بطری شیشه ای را از دانه یا پودر قهوه پر کنید و به آن آب اضافه کنید تا سوسک ها را بکشد. سوسک ها به داخل شیشه جذب می شوند و هر سوسکی که داخل شیشه بیافتد می تواند 40 دقیقه داخل آب نفس بکشد و می توانند رون آن 30 دقیقه زندگی کنند.

ترفندی که باید استفاده کنید این است که دیواره بطری را روغنی کنید تا سوسک ها نتوانند از درون شیشه بیرون بیایند.

بطری های شیشه ای قهوه که داخل آنها آب ریخته اید را در اطراف خانه و جاهایی که سوسک ها را دیده اید قرار دهید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که دیگر سوسکی داخل شیشه نیافتد. اگر سوسک ها تخم گذاری نکرده باشند، از شر سوسک ها خلاص می شوید و شما با این ترفند اقدام به از بین بردن سوسک ها با روشی ساده کرده اید.

باید با استفاده از روش های گفته شده سوسک ها را از بین ببرید، چون هر سوسک می تواند در یک بار 50 تخم بریزد و همه آنها تبدیل به سوسک شوند.

8- تمیز کردن، تمیز کردن و دوباره تمیز کردن

همانند بسیاری از آفات خانگی، پیشگیری بهتر از درمان است. منظور ما از تمیز کردن چیست؟ شما باید مطمئن شوید که خانه شما کاملا تمیز است و هیچگونه پس ماند مواد غذایی به ویژه چربی در گوشه و کنار خانه وجود ندارد، چون سوسک ها به سرعت جذب مواد چرب می شوند.

این بدان معنی است که هر روز خانه را تمیز کنید، هرگز ظروف کثیف را در سینک قرار ندهید و مطمئن شوید که محل پخت پز هم کاملا تمیز است. همچنین بهتر است آخر هر شب تمام آشغال ها و پس ماندهای مواد غذایی و غیره را جمع آوری و تمیز نمایید.

9- بستن شکاف ها و سوراخ ها

هر گونه شکافی که در دیوار، کابینت ها، چوب ها، کمدها و مکان های غیر قابل دسترس است را ببندید. سوسک ها و حشرات دیگر می توانند از کوچکترین سوراخ ها و شکاف ها وارد خانه شوند.

ممکن است بستن شکاف ها و سوراخ ها زمان بر و سخت باشد اما ارزش از بین بردن همیشگی سوسک ها را دارد، به خصوص اگر در آپارتمان زندگی می کنید و دیوار به دیوار شما همسایگانی هم حضور دارند. برای پوشاندن سوراخ های دیوار می توانید از بتونه یا گچ و سیمان و غیره استفاده کنید و برای کابینت و چوب ها از ابزار مورد نیاز که در فروشگاه های مختلف عرضه می شوند.

10- رفع نشت آب

سوسک ها جذب مکان های تاریک و نمناک می شوند. به همین خاطر است که بیشتر آنها را اطراف سینک ظرفشویی می بینید. تمام سوسک ها می توانند یک ماه بدون غذا زندگی کنند، اما فقط چند روز بدون آب زنده می مانند.

منابع آب خود را اصلاح و تعمیر کنید، حتی شیرآلاتی که کوچکترین نشتی آب را دارند. اجازه ندهید در سینک ظرفشویی آبی بماند و بیش از حد به گیاهان بیرون از خانه آب ندهید.

11- خنک نگه داشتن مکان هایی که سوسک دیده شده

سوسک های آمریکایی یکی از رایج ترین سوسک ها در خانه و مکان های مختلف هستند که در روزهای گرم پرواز هم می کنند. به گفته یکی از کارشناسان نیویورک، هر چه هوا و مکان این سوسک ها گرم باشد، از عضلات خود بیشتر استفاده می کنند. البته خنک نگه داشتن مکان های اختفای این سوسک ها کمی مشکل است، اما می تواند آن ها را از محل زندگیشان دور کند.

اگر از روش های گفته شده استفاده کردید و به هر دلیلی دوباره سوسک ها به منزل شما حجوم آوردند، تنها راه باقی مانده سمپاشی سوسک بصورت حرفه ای و تضمینی است که توسط سرویس لوله و دیگر شرکت ها انجام می شود.

سمپاشی سوسک در سرویس لوله کاملا تضمینی انجام می شود و تیم حرفه ای این شرکت بیش از 8 سال تجربه در از بین بردن سوسک دارد. اطلاعات کافی در مورد نحوه زندگی و تغذیه آنها باعث شده تا کارشناسان ما بتوانند راه های نفوذ آنها را از سایر طبقات و واحدها تشخیص دهند و آنها را کاملا از بین ببرند.

4/5 - (31 امتیاز)

38 دیدگاه

 1. دوستان من یه مدت با وایتکس به جون سوسکهای کوچک المانی افتادم ولی این روش رو باید وقتی برای یک یا دو روز که از خانه بیرون میروید امتحان کنید واگر هم امکان بیرون رفتن از خانه رو ندارید حتما ماسک بزنید وبا دستکش کار کنید هروز کف اشپزخونه وحمامتون رو با وایتکس وتی بشورید وداخل چاه ها هم بریزید وحشتناک ازبینشون میبره بقیه سمها اداشو در میارن فقط وفقط وایتکس

 2. سم سوسک کش رونج

  وسم سوسک کش شات گان

  من. تازگیا شنیدم. این دونمونه. سم. کلا نابودشون میکنه اما هنوز نگرفتم استفاده کنم. آیا هیچکدام ازشما دوستان. ازاین دونمونه استفاده کردید ببینید کا سازه یانه. ..ولی از خیلی‌ها من شنیدم که. خیلی. سمش قوی هست

 3. سلام در روشهایی که ماده استفاده شده ماندگاری طولانی نداره برای از بین بردن کامل اونا باید دو هفته بعد هم سمپاشی رو تکرار کرد تا نوزادایی که از تخم در اومده اند از بین برند

 4. سلام . و عرض تسلیت ایام . چند روش برای نابودی سوسک خدمتتون ارائه میدم که خودم تجربه کردم
  1- ریختن یکی دو قاشق ( نه بیشتر) نفت در چاهها
  2 – استفاده از خمیر امحاء (از داروخانه ها)
  3 دستگاه فراصوت رو خریده و نصب کنید
  استفاده از نفت در فاضلاب ، بعد از مدتی موشهای محله رو هم از بین میبره
  اگه می ترسید سوسک رو بکشید ، در یک سرنگ نفت ریخته و آماده بذارید و هر وقت دیدید به اون بپاشید ولی احتیاط کنید در دسترس بچه ها نباشه و موقع استفاده از سرنگ ، به کسی نزنید.
  شخصی به من گفته از مخلوط نفتالین و گازوئیل در فاضلاب ریخته و خیلی راضی بوده ولی من هنوز امتحان نکردم .موارد بالا رو خودم امتحان کردم .عالی هستند

 5. دوستان یجور شکلاتا هستن که باید از فروشگاها تهیه کنید اونارو بزارید جاهای تاریک خونه زیر کابینتا و جاهایی ک حس میکنید سوسک از اونجا میاد بعد چند وقت سوسکا از بین میرن

  1. اسن محصول اسمش طعمه سوسک هست. برند تارومار هم این محصول رو تولید میکنه، البته نمیدونم تاثیرش چقدره و واقعی هست یا نه.

 6. هرکاری مکنم ازبین نمیرن
  شبا نمتونم بخوابم
  حمله مکنن به سروصورتم
  هی ازخواب بیدار میشم

  کممممممممک😡😡😡😡😡😡😡😡

  1. بهترین راه استفاده از درپوش برای چاه دستشویی و حمام و آشپزخانه هست بخصوص درپوش محکم پلاستیکی برای چاه دستشویی که سوسکها نتونن بیان بیرون

   1. هرچی تو شهر قم میگردم دنبال کامن پیداش نمیشه که نمیشه هیچ جا نداره از کجا بگیرم همه آشپزخونه رو سوسک ریز برداشته بیچاره م کرده همه ابرومو برده هر اسپری و حشره کشی گرفتم این کامن پیدا نمیشه 😣😭

  2. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون، این راهکارها برای سوسک مبلمان هم اثر داره؟ به خصوص بوریک اسید و شکر
   کلا کسی اینجا روش از بین بردن یا اسم سم مخصوص این سوسکای چوبخوار رو میدونه؟

   1. سوسک مبلمان یکی از سخت جونترین سوسکهایی هست که دیدم و تنها راه کشتن این سوسکها تینر فوری هست با سرنگ به داخل سوراخها تزریق کنین و دور دهانه رو خیس کنین راحت از بین میرن . ولی باید این کار رو چند بار انجام بدین اگه داخل مبل هستن باید مبل رو از خانه خارج کنین ولی اگه داخل چوب کارگاه باشن باید قسمتهایی که صدای خش خش ازش بیرون میاد رو به تینر فوری آغشته کنین فقط در نظر داشته باشین تینر فوری بسیار اشتعال زاست و باید خارج از محل زندگی و کار این کار رو انجام بدین. از نفت و گازوییل هم میشه استفاده کرد ولی پروسه از بین رفتن بو و بازگشت رنگ چوب چند ماه طول میکشه.

  3. دوست عزیز تمام لوله های فاظلاب و کانال ها و مناطق مرطوب و داخل سنگ توالت را با اسپری سوسک سمپاشی کنید و به همسایه ها هم بگویید داعم سمپاشی کنند و ریشه کن میشوند.

  4. درود برشما،ما هم در خونمون سوسک بود هر چقدر سوسک کش پودری ،سم پاشی جواب نداد،فقط سم این نوع سوسک ها یه ژل زرد رنگه خیلی عالیه با یکبار زدن همرو نابود میکنه ،اسم ژل نمی‌دونم چیه از عطاری بپرسین دارن عکس سوسک رو نشون بدین بگین فقط ژل زرد رنگ فقط .

 7. سوسک های ریز خونه من ازنسل گودزیلا هستن ومتاسفانه هیچ ماده شیمیایی و غیرشیمیایی اونها را ازبین نبرده ونمی برد بخدا فقط جنگ رو در رو و تن به تن باچوب وچماق و شمشیر و دمپای میرم به جنگ شون .یکی میکشم ۵۰۰تا دنیا میاد.😭😭

  1. اینترنت الکیه و این روشا فکر نکنم جواب بده، ولی یکی از اطرافیان میگه الکل ریخته داخل چاه آشپزخونه و بعدش دیگه گم شدن

   1. سلام عزیزان اگر راه روشی مناسب خدایی سراغ دارین کامنت کنین من از اجل نمیترسم اما ازاین حشره چندش آور زیاد.

    حتی. ازبس. ترس دارم جرأتی توی اینترنت سرچ کنم دربارش. ندارم. میترسم حتی ازتصویرش. اسمشو گذاشتم اژده ها. حالا خدایی. هر راه حلی. میدونید که. نیست ونابودشون میکنه. محض رضای خدا کامنت کنین سپاس. . آخه این چیه.قربونت بشم خدا آفریدی بلا جون خانمها اخه حکمتت جی بوده خدا..الله اعلم…

  2. سلام سم چقندرباآب یک ولیترقاطی کنیدشب قبل خواب توی تمام مسیرهای فاضلاب بریزید.مخفیگاه های داخل منزل خمیرسوک امحابزارید.سه تا15روزتکرارکنیدتخمک هاشونم ریشه کن میشه

 8. سلام، من یه پلاستیک تفاله قهوه گرفته بودم برای گیاهان اما یادم رفته بود توی کمد مونده بود بعد دو سه هفته دیدم داخل قهوه ها تعداد زیادی بچه سوسک نیم سانتی بود ،اونوقت چجوری میگن از قهوه فرار میکنه؟؟

  1. سلام، منم تجربه مشابه شما به شرح زیر داشتم.

   یه بار که ته مونده فنجون قهوم زیر تخت چند روز مونده بود، دیدم توش هفت هشتا سوسک ویر افتادن، ولی زنده بودن و داشتن نرم نرم وول می‌خوردند، حالا نمیدونم خوششون اومده بود یا مسموم شده بودند.

  2. سلام ربطی به اون نداره.
   شما خونتون سوسک داشته احتمالا و بچه سوسک ها به اون جذب و کشته شدن

  3. نگفته از قهوه فرار میکنن ، گفته طعمه قرار بدین و وقتی بیفتن توو شیشه آب بعد نیم ساعت از بین میرن

  4. نگفت اونا رو می‌کشه اتفاقا دوست دارن که میرن توش میگه تو یه بطری قهوه و آب بریزید بطری طوری باشه که سوسک بره توش ولی گیر کنه نتونه بیاد بالا تو آب خفه شه

  5. گفتن به قهوه جذب میشه… گفتن تو شیشه بریزین با آب… بعد درش رو روغن بزنید نتونن فرار کنن

 9. سلام
  مقاله خوبی بود ممنون بابت انتشارش.
  من بعضی روش های از بین بردن سوسک که تو این مطلب نوشتین استفاده کردم. دو هفته از این صحبتم میگذره و نتیجه تقریبا خوبی داشتم.
  بازم ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - شماره مستقیم لوله بازکن شبانه روزی ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳
+