مقالات

فاصله چاه فاضلاب از دیوار و اصول ایمنی در حفر چاه

اگر مشکلی دارید همین حالا تماس بگیرید

آیا می دانید فاصله چاه فاضلاب از دیوار چقدر است؟ در این مطلب مهمترین اصول و استاندارهای لازم جهت حفر چاه ایمن توضیح داده شده است و علاوه بر این در یک ویدئو که در ادامه می توانید آن را ببینید، نحوه حفر چاه با اصول ایمنی نمایش داده شده.

چاه فاضلاب و چاه آب دو نمونه چاهی هستند که در ایران حفر می شوند و هر دو دارای اصول و قواعد خاص خود هنگام حفر می باشند و باید آنها را رعایت نمود تا از خسارت جبران ناپذیر جلوگیری شود.

برای رعایت این اصول، 7 گام مهم وجود دارد که حتما باید به آنها توجه کرد تا علاوه بر رعایت فاصله چاه فاضلاب از دیوار، چاه کاملا علمی حفر شود.

در ادامه علاوه بر خواندن 7 گام مهم حفر چاه ایمن، می توانید ویدئو نحوه کندن چاه با رعایت کامل اصول ایمنی را مشاهده نمایید.

پیشنهاد می کنیم برای حفاظت از جان خود و افرادی که با چاه سر و کار دارند، حتما فیلم را تا انتها مشاهده نمایید.

مهمترین اصول ایمنی حفر چاه فاضلاب

1- دقت کنید که چاه نباید کنار باغچه حفر شود و همچنین کاشتن هر گونه درخت، نهال و گیاه کنار چاه باعث تخریب آن خواهد شد.

2- دیوارهای جانبی و چاه های اطراف می تواند یکی دیگر از عوامل تخریب باشد که حین حفر چاه باید حداقل فاصله 3 متری را از دیوار همسایه، دیوار جانبی، درخت ها، ساختمان و حتی انباری ها رعایت کنید.

3- تمامی چاه هایی که حفر می شوند بلااستثنا باید دارای سیستم تهویه باشند. انتقال لوله تهویه نیز باید به بلندترین نقطه ساختمان صورت گیرد.

4- اندازه دهانه چاه باید بیش از 50 سانت باشد.

5- یکی از مهمترین موارد رعایت اصول ایمنی دور چینی چاه می باشد. این دور چینی حتما باید با استفاده از آجر و سیمان صورت گیرد که عمق آن 1/5 متر و عرض آن 80 سانت باشد.

6- عبور لوله کشی آب سرد و گرم از روی دهانه چاه حفر شده نقض اصول ایمنی است و بسیار خطرناک است.

7- ترشح آب بر روی دیواره چاه یکی از مشکلاتی است که بسیار زیاد پیش می آید. برای جلوگیری از این معضل می توان از گلدان استفاده نمود یا لوله تخلیه فاضلاب را به مرکز چاه انتقال دهید و در انتهای آن لوله 90 درجه به کار ببرید و از ترشح آب جلوگیری نمایید.

این 7 مورد از مهمترین اصول ایمنی حفر چاه بود که باید رعایت شود.

اما چیزی که مهم است، رعایت کلیه ریزه کاری ها برای ایمنی و جلوگیری از تخریب شدن چاه می باشد که مسلما خیلی بیشتر از 7 مورد است.

برای اینکه از جان خود حفاظت کنید، بهتر نیست از متخصصین برای حفر چاه فاضلاب استفاده نمایید تا خیالتان از هر بابت راحت باشد؟

در صورت داشتن سوال، از طریق بخش نظرات سوال خود را بپرسید، کارشناسان ما پاسخ شما را خواهند داد.

فاصله چاه فاضلاب از دیوار و اصول ایمنی در حفر چاه
4 (80%) 4 votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =

تماس با سرویس لوله

۰۹۱۹۴۳۵۳۲۳۰

بستن