مقالات

باز كردن لوله فاضلاب با فنر

باز كردن لوله فاضلاب با فنر به دو روش دستی و برقی انجام می شود که شما خودتان می توانید با روش فنر زنی خانگی این کار را انجام دهید تا گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنید.

فنر زنی لوله بازکنی همانطور که گفته شد با استفاده از دو روش انجام می شود. در این مطلب می خواهیم نحوه باز کردن لوله فاضلاب با فنر را هم توضیح دهیم.

روش کار با فنر لوله بازکنی

در اینجا چون شما فرد حرفه ای نیستید و نیاز به دریل فنر برقی ندارید (به دلیل اینکه هزینه زیادی باید بابت آن پرداخت نمایید و اصلا برای شما به صرفه نیست)، میخواهیم نحوه استفاده از فنر لوله باز کن دستی را توضیح دهیم.

در ابتدا جهت باز كردن لوله فاضلاب با فنر باید به فروشگاه های ابزار فروشی مراجعه کنید و بسته به نیازتان فنر دستی با متراژ مشخص خرید نمایید.

انواع فنر لوله بازکنی اندازه های استانداردی دارند که به ترتیب زیر هستند:

  • فنر 1 تا 6 متر
  • فنر 6 تا 12 متر
  • فنر 12 تا 25 متر

باز كردن لوله فاضلاب با فنر دستی

اگر به فنر شماره 1 نگاه کنید متوجه می شوید که این نوع فنر دستی اصلا خوب نیست چون قطر بزرگی دارد و جنس آن بسیار سخت و آلیاژ با کیفیتی برای ساخت آن به کار نرفته است.

پس همواره از خرید چنین محصولی خودداری کنید چون علاوه بر این موارد، دسته آن برای باز کردن لوله فاضلاب بسیار نامناسب است و اصلا نمیتوانید گرفتگی لوله فاضلاب را با آن باز کنید.

اما فنر شماره 2 همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دارای انعطاف بسیار عالی است، جنس خوبی دارد و کار با آن نیز بسیار راحت است.

دسته فنر شماره 2 بسیار مناسب برای حرکت دادن دورانی در جهت عقربه های ساعت یا بلعکس آن می باشد.

باز كردن لوله فاضلاب با فنر

نحوه استفاده از فنر لوله باز کن دستی

پس از خرید هر کدام از این فنرها، برای باز كردن لوله فاضلاب با فنر در توالت، آشپزخانه، حیاط، کفشور، سینک و غیره مانند توضیحات زیر عمل کنید:

ابتدا فنر را وارد لوله ای که گرفته بکنید. تا جایی که احساس کنید فنر به عامل انسداد لوله و چیزی که سبب گرفتگی لوله فاضلاب شده برخورد کرده است. سپس به شکل دورانی (بهتر است در جهت عقربه های ساعت باشد) فنر را به آرامی بچرخانید.

پس از چند دقیقه گرفتگی لوله باز می شود و شما می توانید فنر را به بیرون بکشید.

برای این کار هم فنر را برعکس بچرخانید (یعنی عکس جهت عقربه های ساعت).

در آخر برای شستشوی لوله می توانید از آب داغ همراه با کف استفاده نمایید. برای اینکار می توانید یک دبه آب داغ آماده کنید و مایع ظرفشویی یا تاید داخل آن بریزید و خوب بهم بزنید تا کف کند.

سپس آن را با فشار داخل لوله بریزید تا هر آنچه داخل لوله مانده شسته شود.

استفاده از این نوع فنر برای گرفتگی های عادی مانند گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی، کفشور آشپزخانه، سینک و غیره مفید است.

توجه: فنر دستی به هیچ عنوان قدرت از بین بردن جرم لوله فاضلاب را ندارد و به همین اگر دلیل گرفتگی لوله فاضلاب شما جرم و رسوب باشد، حتما باید از فنر برقی استفاده کنید. برای اینکار باید از یک متخصص لوله بازکنی استفاده نمایید.

لوله بازکنی با دریل

باز كردن لوله فاضلاب با فنر برقی

فنر با دریل نوعی ابزار حرفه ای جهت رفع گرفتگی های شدید انواع لوله فاضلاب است.

این دستگاه دارای فنرهای مختلف با متراژ بالا و قطرهای متفاوت است که هر کدام از آنها برای مکان های مختلف ساخته شده اند.

به عنوان مثال برای توالت فرنگی یک نوع فنر وجود دارد و برای توالت ایرانی نوعی دیگر که هر کدام کار خاصی را انجام می دهند.

شاید برایتان سوال باشد که شکل این دو نوع فنر شبیه به هم است، اما باید بدانید که اگر از فنر لوله بازکنی توالت ایرانی برای کاسه توالت فرنگی استفاده شود، امکان شکستن کاسه بسیار بالاست.

برای باز كردن لوله فاضلاب با فنر، این دستگاه اصلا مناسب کسانی که خودشان می خواهند در خانه اقدام به رفع گرفتگی کنند، نیست.

چون قیمت دستگاه بسیار بالاست و مناسب افراد متخصص لوله بازکنی و تخلیه چاه است که روزانه چندین سرویس جهت باز کردن لوله انجام میدهند.

پس پیشنهاد می کنیم که اگر میخواهید لوله فاضلاب منزلتان را با فنر باز کنید، حتما از نوع دستی استفاده نمایید.

قیمت فنر لوله بازکنی دستی از 10 هزار تومان تا 50 هزار تومان نسبت به قطر و متراژ آن متغیر است. با توجه به افزایش قیمت روزانه اجناس در کشورمان، این قیمت برای تاریخ 1398/02/08 می باشد.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳