سوسکمقالات

شیر سوسک چیست؟ آیا شیر سوسک وارد سبد غذایی انسان می شود؟

شیر سوسک به گفته محققان قویترین و مغذی ترین ماده غذایی در دنیا است که به شکل کریستال می باشد و احتمال دارد به شکل قرص وارد سبد غذایی انسان شود. در اینجا هر آنچه که در مورد این نوشیدنی چندش آور باید بدانید وجود دارد.

شیر سوسک چیست؟

شیر سوسک

این شیر مغذی از یک گونه سوسک به نام Pacific beetle cockroach یا سوسک ساحل اقیانوس آرام به دست می آید.

این گونه سوسک تنها سوسکی در دنیا است که جنین های خود را با استفاده از مایعی که از بدن خود بیرون می آید و به شیر سوسک معروف است تغذیه می دهد.

  • شیر سوسک یک ماده غنی از پروتئین است که در نوعی سوسک پستاندار در محدوده اقیانوس آرام یافت می شود.
  • بسیاری از دانشمندان و متخصصان تغذیه علاقه به شیر سوسک دارند، چون حاوی کریستال های پروتئینی و اسید آمینه است.
  • شیر سوسک به لحاظ فنی از نظر متخصصان تغذیه، یک غذای کامل است، زیرا حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری، چربی و کربوهیدرات هایی است که شما به آنها نیاز دارید.
  • با این حال، علم کافی برای جایگزین کردن این ماده به جای شکر شیرین برای مصرف انسان وجود ندارد.

در سال 2018 روند سلامتی به قدری دگرگون شد به طوری که شیر مهره ببر، قهوه کلم بروکلی، Moon milk (نوعی نوشیدنی که برای درمان بی خوابی مفید است)، و برخی دیگر از مواد سلامتی که هنوز هم عجیب و غریب هستند و ما نمی توانیم آنها را درک کنیم، کشف شدند.

در حال حاضر انتظار می رود که شیر سوسک به عنوان دارویی برای سلامت ذهن در نظر گرفته شود. به همین دلیل است که رسانه های خارجی نمی توانند از صحبت در مورد این منبع غنی از پروتئین چشم پوشی کنند.

فیلم شیر سوسک

در فیلم شیر سوسک هر آنچه که باید و نباید را در مورد اینکه شیر سوسک چیست و از کجا و چگونه تهیه می شود را می توانید مشاهده نمایید.

شیر سوسک دقیقا از کجا می آید؟

به گفته محققان شیر سوسک در گونه ای از سوسک های سواحل اقیانوس آرام وجود دارد که از آن برای تغذیه جنین های خود استفاده می کنند. این محققان گفته اند که مهمترین دلیل محتوای تغذیه ای غنی شیر سوسک، مزایای بالقوه فراوانی است که درون آن نهفته است. این سوسک در بخش هایی از آسیا، استرالیا و هاوایی یافت می شود.

محققان در تلاش هستند تا دریابند که آیا سوسک ها آینده پروتئین هستند یا خیر و یا فقط یکی دیگر از روندهای سلامتی موقت هستند و پس از مدتی ناپدید می شوند.

شیر سوسک حاوی کریستال های پروتئینی و اسیدهای آمینه

شیر سوسک

شیر سوسک حاوی کریستال های پروتئینی است که میزان قابل توجهی انرژی دارند که بسیار قوی تر از شیر گاو است. همچنین این شیر دارای اسیدهای آمینه ضروری است که به ترمیم و تقویت عضلاب بدن انسان بسیار کمک می کند. به احتمال زیاد این ماده مکمل غذایی آینده ورزشکاران حرفه ای باشد.

همانطور که پروتئین در شیر هضم شده است، کریستال های شیر سوسک، به آرامی پروتئین ها را رها می کنند. میزان جذب آهسته پروتئین این شیر توسط بدن، یک جریان ثابت مواد مغذی را در انسان تضمین می کند.

شیر سوسک یک غذای کامل!

شیر سوسک نه تنها دارای پروتئین زیادی است، بلکه حاوی تمام اسید آمینه ضروری و همچنین چربی ها و کربوهیدرات ها است که شما نیاز دارید.

با این حال شیر سوسک دارای چربی زیادی هم هست و باید مراقب این موضوع بود. در حالی که چربی در رژیم غذایی بسیار مهم است، باید بدانید که شیر سوسک کالری بیشتری نسبت به شیر گاو دارد.

نحوه گرفتن شیر سوسک، چند سوسک برای تهیه شیر نیاز است؟

در حالی که شیر سوسک ممکن است جایگزین خوبی برای شیر لبنی سنتی باشد، اما هنوز جایگزین مناسبی نیست. زیرا تعداد بسیار زیادی سوسک برای تهیه یک لیوان شیر سوسک نیاز است. در واقع برای تولید 100 گرم شیر به بیش از 1000 سوسک اقیانوس آرام نیاز می باشد.

چون این مایع از سوسک بیرون نمی آید، گرفتن آن نسبت به دوشیدن شیر گاو پیچیده است. برای این کار کارشناسان، سوسک مرده باردار را برش می دهند و یک جنین را از داخل شکم برمی دارند، سپس سر و انتهای جنین را میچینند و از پیپت برای برداشتن شیر استفاده می کنند.

شیر سوسک برای لاغری مفید نیست!

شیر سوسک

برای کسانی که علاقمند به کاهش وزن هستند، احتمالا این ماده بهترین انتخاب نیست زیرا از نظر کالری بسیار متراکم است. شیر بوفالو حاوی حدود 235 کالری در هر فنجان است، در حالی که شیر سوسک در حدود 700 کالری برای همان مقدار می باشد.

برای خرید شیر سوسک باید به آفریقای جنوبی سفر کرد. شیر سوسک هنوز به بازار جهانی وارد نشده، اما در آفریقای جنوبی آن را در قالب بستنی در نمایشگاه های توکیای زمین می فروشند.

آیا سوسک آینده پروتئین است؟

مهم است که توجه داشته باشید که حشرات ممکن است یک منبع بسیار ارزشمند از مواد مغذی در آینده باشند، زیرا آنها در مقایسه با حیوانات یک منبع پایدار پروتئین هستند.

اما همچنان با این وجود، علم زیادی برای درک این منبع غذایی نیاز است. به همین خاطر محققان هنوز هم در حال مطالعه برای دست یافتن به این موضوع هستند که آیا حشرات مزایای تغذیه ای برای انسان دارند یا خیر.

عکس سوسک اقیانوس آرام

در زیر عکس سوسک اقیانوس آرام را می بینید که گونه ای از سوسک پستاندار شیرده می باشد.

شیر سوسک

عکس شیر سوسک

همانطور که گفته شد، شیر سوسک کریستالی است و اگر وارد سبد غذایی انسان شود، در قالب قرص خواهد بود.

شیر سوسک

4.5/5 - (8 امتیاز)

2 دیدگاه

  1. اصلا ادم فکرشم نمیتونه بکنه که اینارو یروزی بخواد بخوره حتی اگه از گشنگی بمیره.

دکمه بازگشت به بالا