مقالات

5 روش طبیعی برای از بین بردن مگس ریز توالت

پشه فاضلاب ، مگس فاضلابی ، پشه ریز توالت ، حشره دستشویی مهم نیست که به آنها چه می گویند، آنها یک آفت بزرگ هستند. در اینجا کارشناسان و سرویسکاران شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه سرویس لوله برای از بین بردن مگس توالت 5 راه معرفی کرده ایم.

شاید حشرات داخل سرویس بهداشتی ضرری به شما وارد نکنند اما قطعا دوست دارید برای نظافت و تمیزی توالت هم که شده راهی برای از بین بردن مگس ریز توالت پیدا کنید.

قطعا دوست ندارید زمانی که در سرویس بهداشتی هستید بخواهید پشه های ریز سیاه توالت روی شما بنشینند یا در اطراف شما در حال پرواز باشند. چنین شرایطی فکرش هم واقعا چندش آور و اعصاب خورد کن است.

مگس فاضلاب چیست؟

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی
برای از بین بردن مگس ریز توالت

همانطور که احتمالا حدس زده اید، مگس های فاضلاب از فاضلاب و مواد آلی تغذیه می کنند. با توجه به پاتوق و رژیم غذایی آنها، جای تعجب است که بدانید حشره سرویس بهداشتی بیماری را به انسان منتقل نمی کند.

حتی اگر خطرات مگس فاضلاب صفر درصد هم باشد، ماده ها میتوانند بطور همزمان بین 30 تا 100 تخم بگذراند و فقط دو روز طول می کشد تا کرم ها رشد کنند. تنها در عرض چند روز جمعیت می تواند از کنترل خارج شود.

تصویر بالا، عکس مگس توالت است که ابتدا لارو بوده و پس از چند روز به مگس بالغ تبدیل میشود، این روند تقریبا در عکس پشه توالت بالا مشخص است.

پشه های ریز توالت چه شکلی هستند؟

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی
برای از بین بردن مگس ریز توالت

مگس های فاضلاب ریز هستند. به طول حدودا 1.5 میلی متر (5 میلی متر در طول). بدن آنها به رنگ خاکستری یا قهوه ای روشن است که البته معمولا ما آنها را پشه سیاه توالت میشناسیم و بالهایشان به رنگ روشن می باشد.

هر دو بال و بدن آنها با موهای بلند پوشیده شده اند که به این پشه های فاضلابی ظاهری کرکی شکل میبخشد. این ظاهر سبب شده تا به آنها لقب “مگس پروانه ای” بدهند.

آیا پشه های ریز دستشویی نیش میزنند؟

نه، خوشبختانه پشه یا مگس توالت نیش نمی زند. آنها چیزی بیش از یک مزاحم نیستند.

نشانه های هجوم و آلودگی مگس سرویس بهداشتی

مگس های فاضلاب به مناطق مرطوب و سرشار از مواد آلی و غنی از مواد مغذی جذب می شوند. لوله های فاضلابی، فاضلاب ها و مخازن سپتیک زیستگاه های مناسب و زمینه های پرورش این مگس ها را تشکیل می دهند.

شایع ترین علامت آلودگی و هجوم، وجود مگس های بالغ است. آنها به طور معمول در نزدیکی لوله های فاضلابی و مناطق تولید مثل قرار دارند.

یکی از راه ها برای اطمینان از اینکه شما با آلودگی و هجوم مگس های فاضلابی مواجه هستید، این است که راه خروجی لوله های فاضلاب را با نوارهای چسبنده بپوشانید. وقتی مگس ها سعی می کنند از لوله خارج شوند به نوار میچسبند. اگر هر نوع از پشه های فاضلاب را پیدا کردید، می توانید مطمئن شوید که شما با آلودگی و هجوم مواجه هستید.

چگونه پشه توالت را از بین ببریم؟

از بعضی جهات لاروهای مگس فاضلاب مفید هستند چون با خوردن مواد آلی و فاضلابی باعث می شوند از گرفتگی چاه فاضلاب جلوگیری به عمل آید. لاروها دارای فک های قوی هستند که قادرند لایه های بزرگ و عمیقی از فاضلاب را برش دهند.

اما جمعیت این حشرات به سرعت میتواند از کنترل خارج شود. به همین خاطر صاحبان خانه به دنبال راهی برای دفع پشه های ریز توالت و همچنین مبارزه با حشرات ریز توالت هستند.

ما میخواهیم روش های برتر و بهترین راه حل از بین بردن مگس ریز توالت را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با این آفات مبارزه و آنها را دفع نمایید.

در همین زمینه بخوانید: رفع گرفتگی توالت به روش خانگی

راه حل طبیعی برای از بین بردن مگس ریز توالت

روش طبیعی معمولا بهترین گزینه اول است. بیشتر لوازم مورد نیاز این روش ها، مواردی هستند که از قبل در خانه خود دارید.

1- مقابله با ریشه منبع: مواد آلی

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی

دوست داشته باشید یا نه، شما مگس های پروانه ای در داخل توالت دارید زیرا در بدن شما مواد آلی وجود دارد. به نظر می رسد جالب نیست، اما لوله های قدیمی میتوانند ریشه اصلی این منبع باشند.

اگر از مواد آلی خلاص شوید، منبع غذایی پشه های ریز فاضلاب را از بین می برید.

 • یک برس لوله فلزی را از طریق لوله فشار دهید. تا آنجا که میتوانید مواد موجود در لوله که به دیواره آن چسبیده اند را از بین ببرید.
 • یک سطل آب جوش را درون لوله ها بریزید تا لوله کاملا شستشو داده شود.

استفاده از برس لوله فاضلاب یک روش عالی و موثر برای از بین بردن مگس ریز توالت می باشد چون منبع غذای آنها را نابود می کند.

2- روش کشتن پشه توالت با سرکه

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی

سرکه یک میلیون و یک مورد استفاده دارد. حالا می توانید کشتن حشرات توالت را هم به این لیست اضافه کنید. سرکه سیب به بهترین شکل ممکن به شما کمک می کند بدون استفاده از مواد شیمیایی خطرناک، برای از بین بردن پشه ریز داخل توالت اقدام کنید.

 • سرکه را داخل یک لیوان بریزید. حدودا ¼ فنجان کافی است.
 • لیوان را با پلاستیک بپوشانید.
 • پلاستیکی که با آن لیوان سرکه را پوشانده اید، سوراخ کنید.
 • تله را نزدیک لوله تخلیه فاضلاب قرار دهید.

پشه های ریز توالت جذب سرکه می شوند و از سوراخ وارد لیوان شده و در سرکه غرق می شوند.

3- سرکه، جوش شیرین و آب جوش

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی

سرکه، جوش شیرین و آب جوش چیزی بیشتر از دفع پشه های توالت انجام می دهد. این محلول قدرتمند میتواند باعث رفع گرفتگی توالت هم شود. (لوله بازکنی با جوش شیرین)

مواد مورد نیاز:

 • 1/2 فنجان جوش شیرین
 • 1 فنجان سرکه

ابتدا جوش شیرین را در لوله ریخته و به آرامی سرکه را اضافه کنید. این مخلوط باید شروع به کف کردن کند و ممکن است از لوله بیرون بیاید.

بگذارید 1 ساعت بگذرد.

بعد یک سطل آب جوش را در لوله ریخته تا آن را شستشو دهید.

سرکه و جوش شیرین یک ترکیب شیمیایی ایجاد می کنند و باعث درست شدن حباب و کف می گردند. این ترکیب هر گونه لارو و تخم مگس توالت را از بین میبرد و باعث تمیز شدن لوله فاضلابی می شود.

در همین زمینه بخوانید: رفع بوی بد فاضلاب در خانه

4- روش محلول سفید کننده

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی

اگر سرکه سفید در خانه ندارید، با روشی قوی تر امتحان کنید.

روش محلول سفید کننده ساده است:

 • به میزان 1 قسمت محلول سفید کننده و 10 قسمت آب درون یک سطل بریزید.
 • اجازه دهید مخلوط چند ساعت بماند.
 • لوله ها را با آب سرد بشویید.

تنها ضعف این روش این است که مانند سرکه و جوش شیرین لوله ها را تمیز نمی کند. استفاده از این روش نه تنها می تواند پشه های فاضلابی که قبلا در لوله وجود داشته را از بین ببرد، بلکه استفاده مکرر و مرتب از آن میتواند باعث تمیز شدن لوله ها و جلوگیری از بروز آلودگی شود.

5- استفاده از ژل تمیز کننده در حمام و توالت

برای از بین بردن مگس ریز توالت ، پشه ریز توالت، مگس فاضلاب ، مگس ریز دستشویی

اگر پشه فاضلابی در خانه دارید، میتواند به خاطر لوله فاضلاب حمام باشد. موی، شامپو، پوست و صابون میتواند منجر به ایجاد فاضلاب و منبع تجمع پشه فاضلاب شود.

چطور مگس فاضلاب توالت را از بین ببریم؟

ژل تمیز کننده لوله فاضلاب

با استفاده از پروبیوتیک های طبیعی مانند ژل تمیز کننده فاضلاب میتوانید لوله های فاضلاب را از هر گونه لارو و تخم پشه های ریز توالت پاکسازی نمایید.

سایر محصولات حاوی سفید کننده و سایر مواد شیمیایی خطرناک هستند و می توانند هنگام گرم شدن آب در حمام یا سرویس بهداشتی ، فضای سرویس بهداشتی را سمی و مضر نمایند و به دستگاه تنفسی شما آسیب برسانند.

ژل تمیز کننده لوله فاضلاب که مستقیما برای لوله های فاضلاب ساخته شده از یک فرمول که حاوی روغن مرکبات برای از بین بردن میکروب ها و تجزیه مواد آلی موجود در لوله های فاضلابی است، تهیه شده است و میتواند برای از بین بردن مگس ریز توالت بسیار مفید باشد.

ژل تمیز کننده لوله فاضلاب در سینک آشپزخانه و حمام نیز کارساز است.

اگر روش های دیگری وجود دارد که در اینجا گفته نشده، خوشحال میشویم آن را با ما و کاربران دیگر از طریق بخش نظرات این مطلب در میان بگذارید تا ما و بقیه هم از آنها استفاده نماییم.

نوشته های مشابه

18 دیدگاه

 1. سلام مقاله کاملی بود ممنون. این پشه ریز توالت خیلی چیز بدیه یهو زیاد میشن و کاری هم نمیشه کرد. ولی الان روش های شمارو خوندم میخوام استفاده کنم ببینم چجوریه.

 2. سلام اصلا فکر نمیکردم همچین موجوداتی باشن. واقعا عجیبن این پشه های کوچولوی فاضلاب!!!!

 3. سلام این پشه های توالت هم معضلی شده ها. تو خیلی از سایتا رفتم مطالبشون رو خوندم و چی خوبی نداشتن ولی سایت شما توضیحات کاملتر و علمی تری ارائه داده. ممنون از مقاله خولتون که خیلی به دردم خورد.

 4. سلام ممنون از مطلب مفیدتون که واقعا کامل توضیح دادید چطور این پشه های کوچیک دستشویی رو از بین ببریم.

  1. سلام میتونید تو گوگل این عبارت رو سرچ کنید و از سایت های اینترنتی خرید کنید: خرید ژل تمیز کننده لوله فاضلاب

 5. سلام ممنونیم از مقاله مفیدتون عالی بود
  در مورد سرکه وجوش شیرین از سرکه صنعتی استفاده بشه یا خونگی؟سرکه خونگی از انگوره وصنعتی از اسیدها با آب
  و ژل فاضلاب ما یک نوع ژل گیاهی خونه داریم برای تمیز کردن سرامیک دستشویی و کف توالت و دیوار بدون ضرر و عالیه این همون ژله یا فرق داره؟
  سربلند باشید خدا خیرتون بده

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد سوال اولتون هیچ فرقی نداره از چه سرکه ای استفاده بشه اما ترجیحا بهتره سرکه سفید باشه.
   و اما سوال دومتون رو میتونید تو گوگل ژل تمیز کننده لوله های فاضلاب و از همون استفاده کنید. اگر ژلی که دارید همون هست میتونید استفاده کنید.

 6. سلام من یکسال با آنها جنگیدم آخرش فهمیدم راه حل چیه. این حشرات ریز عموما میرن داخل ونت ها قایم میشه ونت یا همون هواکش که به لوله فاضلاب وصله شما هم نمی بینید بهترین راه اینه برید پشت بام داخل ونت دستشویی سم بریزید تمام اجتماعات حشرات نابود میکنه. شک نکنید بهترین راهکاره

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از نظر و راه حل شما. اما باید مراقب باشید که سموم مورد استفاده شما نباید برای انسان به ویژه کودکان و سالمندان خطری داشته باشه. مراقب جان خودتون و عزیزانتون باشید.

   1. سموم باید مخصوص حشره مورد نظر باشه و سر خود نمیشه سمی رو استفاده کرد. بهتره از مراکز فروش سم مشاوره بگیرید.

 7. سلام . چون خودم مدتها درگیر این پشه ها بودم گفتم بیام نظر بدم تا مشکل بقیه دوستان هم حل شه. مهمتر از هر چیز پیدا کردن محل تخم گذاری پشه هاست. با استفاده از پلاستیک و چسب مخصوص پشه نقاطی که مشکوک هستید رو بپوشونید . صبح نگاه کنید ببینید از کجا وارد میشن. افروز به طور کامل هم خودشون هم تخم ها رو نابود می‌کنه از بقیه روشها مثل اسید و سم هم کم خطر تره. اما تجربه خودم که ممکنه بدرد خیلی ها بخوره اینه که محلی که این پشه ها تخم گذاری کردن خیلی جالب بود دقیقا فاصله بین روی سطح آب تا زیر چاه بست دور لوله پولیکا. جالب اینجاست که هر مایعی بریزی روی سنگ به این قسمت نمیخوره و بخاطر همینه خیلی ها موفق نمیشن این پشه ها رو بطور کامل ریشه کن کنن.پس حتما چاه بست رو برای یه هفته بردارید و این قسمت رو به هر روشی که میتونید بشورین روزی یک بار این کارو بکنید هر چند یکی دو روزه هم جواب میده. موافق باشید

  1. خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاشتن این پست و همچنین دوستانی که تو نظرات راهنمایی کردن
   واقعا بدردم خورد🙏

 8. با سلام
  بدترین مکان سوسک ها داخل سنگ توالت زیرسنگ خودشونو قایم میکنن جایی که اصلا دست رسی ندارد با فشار اب و فرجه هم قابل دسترسی نیست بهترین حالت پاشیدن سرکه با آب پاشه
  موفق بون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با سرویس لوله

۰۹۱۹۴۳۵۳۲۳۰

۰۹۱۹۴۳۵۳۲۳۰

لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - اعزام سرویسکار فوری - خدمات شبانه روزی
+