مقالات

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی – 10 مرحله رفع گرفتگی

گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی ، گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی هر دو از مشکلاتی هستند که به سادگی رفع می شوند. در اینجا مراحلی را برای رفع گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی توضیح داده ایم.

سرویس بهداشتی مکانی است که میتواند هر اتفاقی در لوله های فاضلاب آن بیفتد که اکثر آنها تقصیر شما نیستند. از شکستن آینه ها گرفته تا افتادن اشیا در توالت و گرفتگی چاه توالت که همگی مشکلات احتمالی هستند. با این حال همیشه مشکلات حول محور کاسه توالت میچرخد.

ناخوشایند بودن در مورد مکانی که ضروری ترین و لازم ترین عملکرد بدن در آنجا انجام می شود می تواند دلهره آور باشد. مخصوصا زمانی که مربوط به خلاص شدن از فضولات بدن هستند.

شاید تعجب کنید که گرفتگی توالت می تواند تنها به خاطر یک تار مو، یک عدد خلال دندان یا دستمال کاغذی باشد.

در این مطلب میخواهیم رفع گرفتگی دستشویی فرنگی با دستمال کاغذی و رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی را توضیح دهیم.

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

اغلب اوقات، پیش بینی اینکه چرا این اتفاق می افتد یا حتی چگونه می توان از آن جلوگیری کرد، دشوار است. حتی قوی ترین توالت ها، با استفاده از سبک ترین و بهترین دستمال های کاغذی، گاه دچار گرفتگی سرویس بهداشتی با دستمال کاغذی می شوند و آب فاضلاب آنها هم سر ریز می کند.

قبل از شروع بحث در مورد رفع گرفتگی لوله سرویس بهداشتی با دستمال کاغذی بهتر است روش های قدیمی برای جلوگیری از بروز این مشکل را بررسی کنیم تا به جای اینکه به فکر رفع آن بیفتیم.

نکات مهم در مورد گرفتگی توالت با دستمال کاغذی:

  • سعی کنید کاغذ توالت را هدر ندهید و تنها به میزان لازم از آن استفاده نمایید. به خصوص اگر می خواهید نحوه استفاده از آن را به کودکان خردسال آموزش دهید. حقیقت این است که کاغذ کمتر باعث گرفتگی کمتر می شود.
  • برخلاف تصور عامه، کاغذهای ضخیم همیشه بهتر نیستند. کاغذ توالت باید ترکیبی از کاغذهای نازک باشد تا به اندازه کافی ضخامت داشته باشد.

به همین دلیل سعی کنید مقدار مصرف را به میزان لازم کاهش دهید و از کاغذهای مناسب استفاده نمایید تا هزینه ای بابت خدمات لوله بازکنی پرداخت نکنید.

  • اطمینان حاصل کنید که توالت و لوله کشی فاضلاب آن مثل قبل کار می کند. مشکلات تکراری اغلب برای مردم شناخته شده هستند و کاملا ساده رفع می شوند.
  • اگر مشکل شما جدی است از تماس با شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه دریغ نکنید. همیشه این احتمال وجود دارد که مشکل به سرعت بزرگتر شود و شما را با معضل بزرگتری رو به رو نماید.
توجه: مراحلی که در ادامه گفته می شود، تنها باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با کاغذ نیست، بلکه شما از این مراحل می توانید برای رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی هم استفاده کنید.

مراحل رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

1- مشکل را تایید کنید

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 1

گاهی اوقات گرفتگی به خاطر چیز دیگری است. اگر دلیل اصلی گرفتگی دستمال کاغذی باشد، هنگام ریختن آب، فاضلاب به کندی تخلیه خواهد شد. خاصیت دستمال کاغذی این است که آب را عبور میدهد اما به سختی آب کاسه توالت تخلیه می شود. اما اگر آب توالت تخلیه نمی شود، مشکل بزرگتری دارید.

2- استفاده از برس توالت

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 2

گاهی اوقات دستمال کاغذی دقیقا در داخل سیفون یا قبل و بعد از آن است که می تواند با یک برس آن را از بین برد. پس قبل از هر چیز برس را داخل لوله هل دهید (دقت داشته باشید که سر برس در لوله گیر نکند و کار را بدتر از این نکنید) سپس اگر برس به گرفتگی برخورد کرد آن را بچرخانید و سعی کنید دستمال را به آن بچسبانید و آن را بیرون بکشید.

3- قرص ماشین ظرفشویی

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 3

یک عدد قرص ماشین ظرفشویی را داخل توالت قرار دهید و اجازه دهید 30 دقیقه بگذرد. این قرص کمک می کند تا دستمال خیس و نرم شود. قرص را بعد از 30 دقیقه بردارید و یکبار سیفون را بکشید تا مطمئن شوید گرفتگی رفع شده، به یاد داشته باشید که در این مرحله حتما از دستکش برای جلوگیری از عفونت و بهداشت دستانتان استفاده نمایید.

4- فشار دادن فلاش توالت

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 4

3 تا 4 بار فلاش توالت را فشار دهید. گاهی اوقات در این مرحله گرفتگی رفع می شود چون با قرار دادن قرص دستمال نرم شده و تقریبا از بین میرود. فشردن فلاش احتمال اینکه دستمال از به بیرون از لوله برود افزایش می دهد و قطعا گرفتگی باز خواهد شد. اگر این اتفاق نیفتاد یا اینکه آب دوباره بالا آمد، سراغ مرحله بعدی بروید.

5- استفاده از تلمبه لوله بازکن

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 5

5 تا 10 دفعه تلمبه را بالا و پایین کنید. به آرامی تلمبه را بالا و پایین کنید تا فشار آب باعث رفع گرفتگی شود. این کار در بیشتر موارد باعث رفع گرفتگی می شود چون فشار آب به همراه فشار هوا، دستمال کاغذی را بسمت بیرون هل می دهد. پس از اینکار یکبار فلاش را فشار دهید تا دستشویی شسته شود و ببینید که آب تخلیه می شود یا خیر.

6- استفاده از آویز لباس

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 6

یک آویز لباس فلزی آماده کنید و آن را با استفاده از انبر صاف کنید. سپس قسمت انتها یا ابتدای آن را شبیه به قلاب درست کنید. حالا قلاب را وارد لوله فاضلاب توالت کنید و سعی کنید آن را به دستمال کاغذی برسانید. تلاش کنید تا دستمال را به قلاب بچسبانید و آن را بیرون بکشید. در این مرحله باید از آویز بلند حداقل به متراژ 1 و نیم متر استفاده نمایید.

7- صابون ماشین ظرفشویی

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 7

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی در بیشتر موارد به سادگی رفع می شود. به عنوان مثال ریختن صابون ماشین ظرفشویی در توالت باعث می شود دستمال نرم شود و تجزیه گردد. این کار سبب می شود در مدت زمان کوتاهی دستمال از بین برود و با فشردن فلاش گرفتگی باز شود. اگر این اتفاق نیفتاد مرحله بعدی را انجام دهید.

8- مرحله قبل را تکرار کنید

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 8

مرحله قبل را می توانید اینبار با استفاده از مواد شوینده دیگری امتحان کنید. تکرار این مرحله باعث می شود دستمال نرم و نرم تر شود و به راحتی از بین برود. پس تا جایی که امکان دارد این مرحله را تکرار کنید. معمولا 3 تا 4 با  تکرار می تواند گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی را از بین ببرد و راه لوله را باز کند.

9- یک سطل آب گرم

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 9

یک سطل آب گرم را با مقداری مواد شوینده یا صابون مخلوط کنید و به داخل کاسه توالت بریزید. سعی کنید از آب جوش استفاده نکنید چون باعث ترک برداشتن یا حتی شکستن سنگ توالت چینی می شود. اگر بتوانید در کاسه توالت کمترین حجم آب را داشته باشید و سپس آب گرم را در آن بریزید، می توانید حجم بیشتری از آب گرم را استفاده نمایید.

10- تماس با شرکت لوله بازکنی توالت

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی مرحله 10

اگر همه 9 مرحله قبل با شکست مواجه شد، حتما باید از خدمات لوله بازکنی اسفتاده کنید تا بتوانید اقدام به رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی نمایید. در چنین شرایطی چون گرفتگی شدید است نمیتوان با مراحلی که توضیح داده شد، گرفتگی را برطرف نمود. پس بهترین کار استفاده از خدمات شرکت لوله بازکنی سرویس لوله می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

7 دیدگاه

  1. ببخشید سلام یک دست مال کاغذی افتاده در توالت ما فقط اینکه بجای قرص ماشين ظرف شویی میشه از مایع ضرف شویی استفاده کرد؟

  2. سلام شرکتتون فوق العاده هستش هر سری از گوگل با سایت شما اشنا شدم مشکلم رو حل کردید واقعا تشکر میکنم. چند باری هم از خدمات لوله بازکنی توالت شما استفاده کردم که کاملا راضی بودم و شما رو به بقیه هم معرفی میکنم تا کارهاشون رو به شما بسپارن تا ببین شرکت بسیار عالی هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳