مقالات

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان سفید و سیاه و دوغاب بدون کوچکترین تخریب و کثیف کاری با دستگاه 100% تضمینی در سراسر تهران انجام می شود. برای باز کردن لوله گرفته شده با سیمان همینک می توانید با کارشناسان لوله بازکنی تهران این شرکت تماس بگیرید.

گرفتگی لوله با سیمان سفید

نوسازی و تعمیر خانه گاهی اوقات با مشکلات بسیار زیادی علاوه بر خستگی کار و تعمیرات خانه همراه است. این کار می توانید بطور تصادفی باعث ریختن سیمان سفید یا دوغاب به داخل لوله شود و سبب گرفتگی لوله با سیمان سفید گردد.

باز کردن لوله فاضلاب گرفته شده با سیمان سفید بسیار دشوارتر از رفع گرفتگی لوله با صابون، موی بلند و غیره است، اما اغلب با دستگاه فنر برقی قوی و بلند قابل رفع می باشد.

فیلم روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

فیلمی که در ادامه قرار داده شده، توسط سرویسکاران شرکت سرویس لوله آماده سازی شده است تا شما با نحوه انجام کار آشنا شوید.

حلال سیمان در لوله فاضلاب

آیا اسید می توانید سیمان سفید یا سیاه داخل لوله فاضلاب را از بین ببرد؟ این سوالی است که اغلب مشتریان عزیز شرکت سرویس لوله از متخصصین لوله بازکنی ما سوال می کنند (البته اکثرا پس از استفاده از اسید به فکر راهنمایی گرفتن و پرسیدن سوالات خود می افتند!)

اما باید بدانید که حلال سیمان در لوله فاضلاب به هیچ عنوان اسید نیست و اگر هم اسید تاثیری داشته باشد، بسیار ناچیز است و اصلا به چشم نم آید بلکه ضرر آن بیشتر از تاثیر کوچکش می باشد.پ

اسید باعث سوختگی و آسیب رساندن به دستگاه تنفسی می شود و به خاطر خطرات اسید همواره پیشنهاد می کنیم از این ماده استفاده نکنید و راه حل های دیگر را به کار گیرید.

چگونه گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را باز کنیم؟

لوله فاضلاب گرفته شده با سیمان که نیمی از قطر لوله مسدود شده است.

اگر سیمان به تازگی داخل لوله فاضلاب شما ریخته کافی است چند سطل آب پر کنید و با فشار داخل لوله بریزید و تا جایی که اطمینان حاصل نکردید سیمان از بین رفته این کار را تکرار کنید.

اما اگر سیمان قدیمی است و چند روز از ریختن آن داخل لوله فاضلاب گذشته باید از دستگاه فنر برقی استفاده کنید. در حال حاضر بهترین راه حل برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان تنها فنر برقی است چون انعطاف پذیر و بسیار قوی است و هر نوع گرفتگی را حتی سیمان سفت شده را هم از بین میبرد.

در صورت باز کردن گرفتگی لوله با سیمان توسط این دستگاه نیازی به تخریب نیست و آسیبی هم به لوله نمیرسد.

روش و نحوه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان سفید یا سیاه

برای رفع گرفتگی لوله با سیمان همانطور که گفته شد بهترین روش استفاده از دستگاه فنر برقی پایه دار می باشد. این دستگاه دارای فنرهای مختلفی است که سبب می شود بسته به نوع و شدت گرفتگی فنر مناسبی را براساس متراژ و قدرت انتخاب نمود.

روش و نحوه رفع گرفتگی لوله با سیمان به شرح زیر است:

  1. بررسی میزان گرفتگی
  2. فرو کردن فنر به داخل لوله
  3. روشن کردن دستگاه
  4. رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان
  5. در صورت باز نشدن لوله، استفاده از فنر بلند تر یا قوی تر
  6. باز شدن لوله
  7. ریختن آب برای اطمینان از باز بودن راه آب

نکته: سریعترین و مقرون به صرفه ترین روش برای از بین بردن گچ و سیمان از داخل لوله فاضلاب تنها دستگاه فنر برقی است.

گرفتگی لوله توالت با سیمان

گرفتگی لوله سینک روشویی توالت با سیمان

در اکثر مواقع تعمیر یا نوسازی منازل بیشتر در سرویس های بهداشتی صورت می گیرد که منجر به گرفتگی لوله توالت با سیمان یا دوغاب و گچ می گردد.

اگر توالت منزل شما هم با سیمان گرفته اصلا جای نگرانی نیست و این اتفاق در تهران روزانه برای خیلی از مردم اتفاق می افتد و با شرکت سرویس لوله تماس میگیرند تا جهت رفع گرفتگی، سرویسکار مجرب به محل اعزام نماییم.

رفع گرفتگی توالت با سیمان کاملا تضمینی، بدون کثیف کاری و تخریب است. پس اصلا جای نگرانی نیست چون نه تنها به لوله فاضلاب بلکه به کاسه توالت هم آسیبی نمیرسد.

سوالات متداول در مورد باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

در ادامه سوالاتی که بیشتر مشتریان از کارشناسان لوله بازکنی و متخصصین آب و فاضلاب شرکت سرویس لوله سوال می کنند پاسخ داده می شود. شاید برخی از آنها سوالات شما هم باشند، پس پیشنهاد می کنیم به دقت آنها را بخوانید.

آیا دوغاب هم باعث گرفتگی لوله فاضلاب می شود؟

با توجه به اینکه دوغاب از سیمان سفید ساخته می شود اگر پس از ریختن در لوله فاضلاب شسته نشود، قطعا باعث گرفتگی و مسدود شدن لوله خواهد شد. البته این اتفاق شاید به سرعت نیفتد اما حتما پس از چند روز یا چند هفته با چسبیدن فضولات و اشغال به آن، آب لوله بالا خواهد زد.

آیا فنر زدن برای از بین بردن سیمان داخل لوله فاضلاب باعث شکستی یا سوراخ شدن لوله می شود؟

کلیه نیروهای فنی شرکت سرویس لوله از میان مجرب ترین و بهترین نیروهای زبده تهران انتخاب شده اند و همین مسئله باعث شده با تکیه بر تجربه بالا بتوانند تشخیص دهند که اگر احتمال شکستگی وجود داشته باشد، از روش های دیگر استفاده کنند یا پیشنهاد دیگری به شما دهند.

اما با توجه به تجربه بالا شرکت سرویس لوله در اغلب موارد هیچ آسیبی به لوله نمیرسد چون فنرهای امروزی انعطاف پذیر هستند و آلیاژ بسیار با کیفیتی دارند و مخصوص لوله های پولیکا و چدنی ساخته می شوند تا آسیبی به آنها نرسد.

برای باز کردن لوله چقدر زمان لازم است؟

زمان مورد نیاز با توجه به حجم سیمان، سختی آن و حجم کار مشخص خواهد شد و نمیتوان زمان دقیقی را اعلام نمود. اما می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که با استفاده از دستگاه های جدید و بروز و نیروهای فنی با تجربه زمان انجام کار را به حداقل برسانیم.

5/5 - (3 امتیاز)

4 دیدگاه

    1. سلام شرکت سرویس لوله سابقه ای بیش از 15 سال دارد و ضمانت کردن کاری که براساس تجربه ما بدون آسیب رساندن به لوله و کنده کاری در 99% موارد انجام می شود کاملا صحت دارد و واقعی است. خیالتان از این بابت راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - شماره مستقیم لوله بازکن شبانه روزی ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳
+
تماس شبانه روزی - ۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳