آموزش تعمیرات لوله کشی

سوراخ بالای سینک دستشویی برای چیست؟

برای لوله بازکنی، تخلیه چاه و رفع بوی بد تضمینی همین حالا تماس بگیرید.

سوراخ بالای سینک دستشویی برای چیست؟ آیا میدانید کاربرد سوراخ بالای سینک روشویی برای چیست؟ بسته به نوع طراحی، سینک شما امکان دارد یک، دو یا سه سوراخ داشته باشد و ممکن است این سوراخ ها کنار شیر آب، لبه سینک یا در دیواره آن باشد.

سوراخ بالای سینک

آنها دو کاربرد دارند:

  • جلوگیری از سر ریز شدن آب
  • اجازه خروج هوا از لوله تخلیه فاضلاب

بدون سوراخ بالای سینک روشویی، یک حوضچه آب به مقاومت در برابر هوای موجود در لوله تخلیه ایجاد می شود. در واقع این بخش از سینک ها عملکردشان به این صورت است که هنگام پر شدن سینک از آب، اجازه نمیدهند آب بیش از حد پر شود تا سر ریز گردد.

سوراخ بالای سینک دستشویی میتواند به شما کمک زیادی بکند. مثلا پیش آمده که خیلی از ما هنگام شستن دست ها مشغول کار دیگری شویم و شیر آب را نبندیم. در این شرایط سوراخ ها به کمک ما خواهند آمد تا از سر ریز شدن آب به داخل سرویس بهداشتی و حتی پذیرایی جلوگیری کنند.

در همین زمینه بخوانید: آموزش نصب سینک روشویی دیواری

سوراخ بالای سینک

شاید متوجه شده باشید وان حمام شما نیز یک سوراخ یا دریچه تخلیه دارد، اما سینک آشپزخانه این قسمت کاربردی را ندارد. خیلی از مردم آب گرم را باز می کنند تا وان پر شود و تا این کار به اتمام برسد، به کارهای دیگری مشغول می شوند. در این شرایط امکان دارد وان بصورت کامل پر از آب شود و ما خبر نداشته باشیم، وجود سوراخ بالای وان حمام نیز به همین دلیل است تا آب سر ریز نشود.

در سینک ظرفشویی دو لگنه اگر یکی از لگن ها پر شود، آب از لگن دیگر تخلیه خواهد شد و همین امر سبب می شود تا آبی به بیرون از سینک ریخته نشود.

در کنار مزایای بسیار عالی سوراخ بالای سینک، عیب اصلی آن این است که به دلیل اینکه استفاده کمی دارد، باکتری های زیادی در آن جمع می شوند که در صورت تماس دست با آنها امکان دارد شما را بیمار کنند.

گاهی اوقات رشد باکتری ها با بوی بد فاضلاب همراه است که به شما هشدار می دهد زمان تمیز کردن آن فرا رسیده است.

سوراخ داخل سینک را در 4 مرحله فوری تمیز کنید:

  • یک برس ساده ارزان از فروشگاه تهیه کنید.
  • چند فنجان آب بجوشانید و با قیف داخل سوراخ بریزید.
  • با استفاده از قیف، پاک کننده های آنزیمی را درون سوراخ بریزید و اجازه دهید یک شب داخل آن بماند. یا به جای پاک کننده های شیمیایی از دو فنجان جوش شیرین را با یک فنجان سرکه استفاده نمایید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند. سپس با برس آن را تمیز کنید.
  • در آخر برای تمیز کردن، با استفاده از آب جوش سوراخ بالای سینک را بشویید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - اعزام سرویسکار فوری - خدمات شبانه روزی
+
بستن