مقالات

اجرت فنر زدن فاضلاب – هزینه لوله بازکنی

برای لوله بازکنی، تخلیه چاه و رفع بوی بد تضمینی همین حالا تماس بگیرید.

اجرت فنر زدن فاضلاب ، هزینه لوله بازکنی یا قیمت لوله بازکنی چقدر است؟ سوالی که خیلی از مردم تهران به دنبال آن هستند و میخواهند از نرخ مصوب اتحادیه لوله بازکنی مطلع شوند.

قبل از هر چیز اول باید بدانیم که چه چیزهایی در تعیین قیمت مهم هستند و دوم اینکه اتحادیه تهران بر چه اساسی قیمت ها را تعیین می کند.

قیمت لوله بازکنی چطور تعیین می شود؟

همانطور که بارها در سایت سرویس لوله خدمت مشتریان عزیزمان اعلام کرده ایم، قیمت لوله بازکنی بستگی به مواردی دارد که تعیین کننده اجرت فنر زدن فاضلاب یک سرویسکار لوله بازکن می باشند.

این موارد عبارتند از:

 1. متراژ فنر
 2. استفاده از دستگاه پایه دار یا دریل
 3. میزان و شدت گرفتگی
 4. وجود اشیا داخل لوله
 5. وجود سیمان، ملات، دوغاب، سنگ و گچ در لوله
قیمت لوله بازکنی چقدر است؟
هزینه لوله بازکنی با فنر

1- متراژ فنر در لوله بازکنی

متراژ فنر اولین و مهمترین مسئله در تعیین هزینه لوله بازکنی است. فنر متراژ های مختلفی دارد که هنگام باز کردن لوله فاضلاب سرویسکار آنها را انتخاب می کند.

متراژ فنرها عبارتند از 1 متر الی 6 متر – 6 متر الی 12 متر – 12 متر الی 25 متر و فنرهای بلندتر تا 30 متر که همگی از آلیاژ فلز تقویت شده ساخته شده اند.

2- استفاده از دستگاه پایه دار یا دریل در باز کردن لوله فاضلاب

همانطور که میدانید دریل اولین و قدیمیترین دستگاهی است که برای لوله بازکنی استفاده می شده و همچنان هم بعضی شرکت ها از آن استفاده می کنند.

این دستگاه به دلیل اینکه معایب بسیار زیادی داشت و بزرگترین عیب آن کثیف کاری بسیار زیاد به دلیل نبود کنترل کننده دور موتور و سرعت چرخش فنر بود. محبوبیت خود را از دست داد و جای خود را به دستگاه فنر برقی کوچک پایه دار داد.

دستگاه های جدید پایه دار هیچگونه کثیف کاری ندارند چون سرعت موتور قابل کنترل است.

هزینه لوله بازکنی هر کدام از این دستگاه ها با هم متفاوت است.

3- میزان و شدت گرفتگی لوله فاضلاب

گرفتگی لوله فاضلاب دلایل مختلفی دارد که عبارتند از:

 • چربی و روغن
 • رسوب و جرم
 • موی بلند
 • اشیا
 • مصالح ساختمانی
 • مدفوع، دستمال کاغذی، نوار بهداشتی در توالت

به عنوان مثال اگر گرفتگی توالت با دستمال کاغذی باشد، لوله کاملا مسدود نمی شود و چون خاصیت دستمال به گونه است که آب را از خود عبور می دهد، به همین خاطر در این نوع گرفتگی ها، لوله می گیرد اما آب به سختی عبور می کند.

اما در مواقعی هم ممکن است لوله به خاطر رسوب، اشیا یا ملات سیمان گرفته شده باشد که در چنین مواقعی لوله مسدود می شود و شدت گرفتگی بسیار زیاد است.

قیمت لوله بازکنی در چنین مواقعی با هم متفاوت است.

4- وجود اشیا داخل لوله فاضلاب

اگر شی ای داخل لوله باشد و با مشکل افتادن وسیله در توالت یا لوله فاضلاب دیگری مواجه شده باشید، در چنین مواقعی امکان دارد، خدمات در آوردن اشیا از توالت یا فنر زدن لوله فاضلاب به شما ارائه داده شود.

قیمت هر یک از این خدمات با هم فرق دارد و در خدمات بیرون آوردن وسیله از چاه توالت، قیمت بستگی به ارتفاع لوله و اینکه از چه نوع ابزاری برای خارج کردن اشیا استفاده می شود، خواهد داشت.

5- وجود سیمان، ملات، دوغاب، سنگ و گچ در لوله فاضلاب

گاهی اوقات به خاطر بازسازی ساختمان امکان دارد مصالح ساختمانی داخل لوله بریزد.

می توان گفت سخترین گرفتگی ها به دلیل ریختن ملات داخل لوله است که نیاز به فنر زدن دارد تا به آرامی ملات تراشیده شود و آسیبی به لوله نرسد.

اجرت فنر زدن فاضلاب برای گرفتگی با سیمان و ملات توافقی است.

اجرت فنر زنی لوله فاضلاب توالت ، حمام و آشپزخانه
اجرت فنر زنی لوله فاضلاب

اتحادیه لوله بازکنی قیمت لوله بازکنی در تهران را چطور تعیین می کند؟

همانطور که میدانید هر سال قیمت لوله بازکنی از سوی اتحادیه تهران تعیین می شود. جدای از اینکه هر سال بخشی از قیمت با توجه به وضعیت اقتصادی تعیین می شود اما بخش عمده آن به دلایلی که در بخش قبل گفتیم و 5 مورد بود می باشد.

اگر بخش قبلی را نخوانیده اید، حتما آن را مطالعه نمایید تا مطلع شوید که اتحادیه لوله بازکنی تهران چطور اجرت فنر زدن فاضلاب را مشخص می کند.

هزینه و قیمت لوله بازکنی چقدر است؟

همانطور که گفتیم به دلیل اینکه موارد بسیار زیادی وجود دارد تا قیمت لوله بازکنی تعیین شود، پس پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از هزینه ها حتما با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

با توجه به توضیحات شما قیمت حدودی توسط کارشناس ما خدمت شما عزیزان اعلام می گردد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام.دستشویی ایرانی ما داخل لوله سیفون دور تادورش رو اهگ شدید گرفته.و حتی داخل سوراخ که به چاه میرسه.چگونه برطرف کنیم.چون هزینه فنر رو نداریم.اسید هم ریختیم دو تا اما کاملا باز نشده نصف اهگ رفت نصفش مونده.بنظر شما چکار کنیم؟؟؟

  1. سلام بهترین و تنها راه حل فنر فنر برقی هستش. راه حل دیگه ای نداره. اسید شاید در ظاهر مشکل شما رو حل کنه اما در باطن اتصلات لوله رو از بین میبره و شما به جای پرداخت هزینه لوله بازکنی با فنر که خیلی کمه باید هزینه چند برابری بابت نشت گیری لوله های فاضلابتون به خاطر ریختن اسید بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران - اعزام سرویسکار فوری - خدمات شبانه روزی
+
بستن