سوسکمقالات

سوسک فاضلاب – هر آنچه باید در مورد سوسک فاضلاب بدانید

سوسک فاضلاب از کجا می آید؟ آیا سوسک های فاضلابی فوایدی دارند یا برای انسان خطرناک هستند؟ راه های کشتنشان چیست؟ هر آنچه در مورد این حشرات باید بدانید در این مطلب نوشته شده است.

سوسک فاضلاب حشره ای چندش آور که آرامش خانه را به هم می زند. راه های زیادی برای از بین بردن سوسک فاضلاب وجود دارد اما باید اول بدانید که از کجا می آیند تا سپس بهترین راه مبارزه با سوسک های فاضلابی را پیدا کنید.

لیست موضوعات سوسک فاضلاب:

سوسک فاضلاب

سوسک فاضلاب در ویکی پدیا اینگونه توضیح داده شده که سوسک ها گونه های بسیار زیادی دارند و اغلب مردم سوسک فاضلاب یا حمام را که نام لاتینشان cockroachs می باشد با سوسک های Beetles اشتباه می گیرند. جالب است بدانید که نام اصلی سوسک ها سوسری است و سوسک یک نام کلی برای تمام گونه هاست.

در واقع سوسک های Beetles بر روی بال های خود قاب دارند و برای پرواز ابتدا باید آن را باز کنند تا بتوانند پرواز نمایند. اما سوسک های فاضلابی به انگلیسی sewage cockroachs این قاب را ندارند و به سرعت می توانند بالهایشان را برای پرواز باز کنند.

بعضی از سوسک های فاضلاب پرواز می کنند و برخی دیگر نه، آنها می توانند یک ماه بدون غذا و یک هفته بدون آب زنده بمانند.

جالب تر اینجاست که اگر سر سوسکی را قطع کنید می تواند سه روز دیگر بصورت عادی زندگی کند.

سوسک های فاضلاب تقریبا همه چیز خوار هستند، آنها علاوه بر خوردن برگ گیاهان، گوشت، مدفوع انسان، لاشه حیوانات، لاشه سوسک هم نوع خود را هم میخورند.

شاید نخواهید این را بدانید که بیشتر از 3500 گونه سوسک روی زمین زندگی می کنند و فقط 30 گونه از آنها می توانند در نزدیکی انسان زندگی کنند.

سوسک فاضلاب

سوسک ها از کجا می آیند؟

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که فکر می کنند سوسک ها فقط به خانه های کثیف هجوم می آورند. اما باید بدانید که رشد این حشرات به قدری بالاست که به سرعت تعدادشان زیاد می شود و به همین خاطر احتمال حضورشان در همه جا حتی مکان های تمیز هم وجود دارد.

سوسک آمریکایی که در اصل سوسک های آفریقایی هستند و امروزه آنها را با نام های گوناگون مانند سوسک فاضلاب می شناسند از آفریقا وارد کشتی ها شده اند و به کشور آمریکا رفته اند، سپس از آنجا به کل دنیا هجوم برده اند.

شاید از همان ابتدا سوسک ها در خانه شما بوده باشند و یا به همراه شما به آنجا آمده باشند. همچنین سوسک ها می توانند از طبقات و ساختمان همسایه ها به مکان های جدید رخنه کنند.

این سوسک ها از طریق نایلون های خرید فروشگاهی، کارتون ها، مبلمان، وسایل چوبی به منزلتان می آیند. باید بدانید که سوسک های فاضلاب به راحتی از طریق لوله های فاضلاب شهری هم به خانه ها نفوذ می کنند و از کف شوی یا راه های فاضلابی دیگر به خانه ها می آیند.

عکس سوسک فاضلاب

در ادامه عکس رایج ترین سوسک فاضلاب که در خانه ها، شرکت ها و مکان های عمومی و خصوصی حضور دارند را می توانید مشاهده نمایید.

سوسک فاضلاب

در همین زمینه بخوانید، از بین بردن سوسک با 10 روش طلایی

فواید سوسک

آیا می دانید وجود سوسک ها در طبیعت برای کره زمین و ما انسان ها بسیار مفید است؟ این نشان می دهد که خداوند بزرگ هیچ موجودی را بدون حکمت خلق نمی کند.

اما شاید با خود بگویید که سوسک ها جز بیماری چیز دیگری ندارند. از هر جایی که عبور می کنند ردی با مدفوع به جای می گذارند و عامل شیوع باکتری هایی نظیر شیگلا (Shiegella) و سالمونلا (Salmonella) هستند.

اغلب سوسک ها در نواحی گرمسری و در جنگل های استوایی زندگی می کنند. این سوسک ها چوب و برگ های پوسیده درختان را می خورند و آنها را به شکل مدفوع از بدن خود خارج می کنند.

این مدفوع شامل مواد مغذی مثل نیتروژن می باشد و به این ترتیب نیتروژن دوباره توسط سوسک به زمین باز می گردد.

همانطور که نیروژن ماده ای حیاتی برای گیاهان و زمین است، وجود درختان و گیاهان هم برای زندگی انسان ها ضروری است.

همچنین سوسک ها غذای بسیاری از پرندگان و خزندگان کوچک می باشند. اگر سوسک ها از زنجیره غذایی این حیوانات حذف شوند، اثرات مخربی بر روی دنیای اطراف ما می گذارند.

سوسک فاضلاب شهری

با مدرن شدن لوله کشی فاضلاب شهری جهت جمع آوری فاضلاب، شاهد پراکندگی حشرات موذی به ویژه سوسک فاضلاب هستیم. به طوری که اگر سیستم قبلی فاضلاب هنوز پا برجا بود، شاید پراکندگی سوسک ها هم به این اندازه نبود.

بدتر از همه این است که اندازه این سوسک بسیار بزرگتر شده و با گذشت زمان عضلاتشان هم قدرتمند تر شده است.

همین مدرن شدن سیستم لوله کشی فاضلاب شهری سبب شده تا سوسک ها به راحتی وارد خانه ها شوند. به همین خاطر برای جلوگیری و مبارزه با سوسک های فاضلابی باید راه های نفوذ آنها را از بین ببرید یا مسدود نمایید.

یکی از رایج ترین راه های نفوذ این حشرات از راه های فاضلابی، لوله فاضلاب حمام، آشپزخانه و توالت است. شما با یک کف شوی و توری های مخصوص می توانید از ورود این حشرات موذی به خانه خودتان جلوگیری کنید.

سوسک دستشویی

سوسک فاضلاب

سوسک دستشویی یکی دیگر از مزاحم هایی است که در اکثر خانه ها وجود دارد. گاهی اوقات این سوسک ها به دلیل نبود چاه بست به راحتی از لوله فاضلاب به خانه نفوذ می کنند.

در برخی موارد دیگر، به دلیل مرطوب و گرم بودن محیط دستشویی، از جای دیگر برای زندگی و پنهان شدن در توالت به آنجا هجوم می آورند.

برای از بین بردن آنها ابتدا باید چاه بست مناسب را درون کاسه توالت نصب کنید و سپس از خمیر امحا برای کشتن سوسک های فاضلابی استفاده نمایید.

گازوئیل برای سوسک

خیلی از مردم به دنبال راه های از بین بردن سوسک در خانه هستند به همین خاطر روش استفاده از گازوئیل را امتحان می کنند.

گازوئیل برای سوسک ها بسیار کشنده است. برای استفاده از این روش ابتدا یک لیوان گازوئیل آماده نمایید و آن را درون لوله های فاضلاب به ویژه توالت و حمام بریزید.

نکته: به خاطر این که سوسک ها اغلب بر روی دیواره لوله ها زندگی می کنند، احتمال کشده شدن آنها با این روش بسیار پایین است. بهترین راه کشتن سوسک ها، سمپاشی سوسک است.

سوسک فاضلاب – هر آنچه باید در مورد سوسک فاضلاب بدانید
4.5 (90%) 12 vote[s]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

تماس با سرویس لوله

۰۹۱۹۴۳۵۳۲۳۰

بستن