سوسکمقالات

سوسک فاضلاب – هر آنچه باید در مورد سوسک فاضلاب بدانید

سوسک فاضلاب از کجا می آید؟ آیا سوسک های فاضلابی فوایدی دارند یا برای انسان خطرناک هستند؟ راه های کشتنشان چیست؟ هر آنچه در مورد این حشرات باید بدانید در این مطلب نوشته شده است.

سوسک فاضلاب حشره ای موذی که آرامش خانه را به هم می زند. راه های زیادی برای از بین بردن سوسک فاضلاب وجود دارد اما باید اول بدانید که از کجا می آیند تا سپس بهترین راه مبارزه با سوسک های فاضلابی را پیدا کنید.

لیست موضوعات سوسک فاضلاب:

سوسک فاضلاب

سوسک فاضلاب در ویکی پدیا اینگونه توضیح داده شده که سوسک ها گونه های بسیار زیادی دارند و اغلب مردم سوسک فاضلاب یا حمام را که نام لاتینشان cockroachs می باشد با سوسک های Beetles اشتباه می گیرند. جالب است بدانید که نام اصلی سوسک ها سوسری است و سوسک یک نام کلی برای تمام گونه هاست.

در واقع سوسک های Beetles بر روی بال های خود قاب دارند و برای پرواز ابتدا باید آن را باز کنند تا بتوانند پرواز نمایند. اما سوسک های فاضلابی به انگلیسی sewage cockroachs این قاب را ندارند و به سرعت می توانند بالهایشان را برای پرواز باز کنند.

بعضی از سوسک های فاضلاب پرواز می کنند و برخی دیگر نه، آنها می توانند یک ماه بدون غذا و یک هفته بدون آب زنده بمانند.

جالب تر اینجاست که اگر سر سوسکی را قطع کنید می تواند سه روز دیگر بصورت عادی زندگی کند.

سوسک های فاضلاب تقریبا همه چیز خوار هستند، آنها علاوه بر خوردن برگ گیاهان، گوشت، مدفوع انسان، لاشه حیوانات، لاشه سوسک هم نوع خود را هم میخورند.

شاید نخواهید این را بدانید که بیشتر از 3500 گونه سوسک روی زمین زندگی می کنند و فقط 30 گونه از آنها می توانند در نزدیکی انسان زندگی کنند.

سوسک فاضلاب

سوسک ها از کجا می آیند؟

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که فکر می کنند سوسک ها فقط به خانه های کثیف هجوم می آورند. اما باید بدانید که رشد این حشرات به قدری بالاست که به سرعت تعدادشان زیاد می شود و به همین خاطر احتمال حضورشان در همه جا حتی مکان های تمیز هم وجود دارد.

سوسک آمریکایی که در اصل سوسک های آفریقایی هستند و امروزه آنها را با نام های گوناگون مانند سوسک فاضلاب می شناسند از آفریقا وارد کشتی ها شده اند و به کشور آمریکا رفته اند، سپس از آنجا به کل دنیا هجوم برده اند.

شاید از همان ابتدا سوسک ها در خانه شما بوده باشند و یا به همراه شما به آنجا آمده باشند. همچنین سوسک ها می توانند از طبقات و ساختمان همسایه ها به مکان های جدید رخنه کنند.

این سوسک ها از طریق نایلون های خرید فروشگاهی، کارتن ها، مبلمان، وسایل چوبی به منزلتان می آیند. باید بدانید که سوسک های فاضلاب به راحتی از طریق لوله های فاضلاب شهری هم به خانه ها نفوذ می کنند و از کف شوی یا راه های فاضلابی دیگر به خانه ها می آیند.

عکس سوسک فاضلاب

در ادامه عکس رایج ترین سوسک فاضلاب که در خانه ها، شرکت ها و مکان های عمومی و خصوصی حضور دارند را می توانید مشاهده نمایید.

در همین زمینه بخوانید، از بین بردن سوسک با 10 روش طلایی

فواید سوسک

آیا می دانید وجود سوسک ها در طبیعت برای کره زمین و ما انسان ها بسیار مفید است؟ این نشان می دهد که خداوند بزرگ هیچ موجودی را بدون حکمت خلق نمی کند.

اما شاید با خود بگویید که سوسک ها جز بیماری چیز دیگری ندارند. از هر جایی که عبور می کنند ردی با مدفوع به جای می گذارند و عامل شیوع باکتری هایی نظیر شیگلا (Shiegella) و سالمونلا (Salmonella) هستند.

اغلب سوسک ها در نواحی گرمسری و در جنگل های استوایی زندگی می کنند. این سوسک ها چوب و برگ های پوسیده درختان را می خورند و آنها را به شکل مدفوع از بدن خود خارج می کنند.

این مدفوع شامل مواد مغذی مثل نیتروژن می باشد و به این ترتیب نیتروژن دوباره توسط سوسک به زمین باز می گردد.

همانطور که نیروژن ماده ای حیاتی برای گیاهان و زمین است، وجود درختان و گیاهان هم برای زندگی انسان ها ضروری است.

همچنین سوسک ها غذای بسیاری از پرندگان و خزندگان کوچک می باشند. اگر سوسک ها از زنجیره غذایی این حیوانات حذف شوند، اثرات مخربی بر روی دنیای اطراف ما می گذارند.

سوسک فاضلاب شهری

با مدرن شدن لوله کشی فاضلاب شهری جهت جمع آوری فاضلاب، شاهد پراکندگی حشرات موذی به ویژه سوسک فاضلاب هستیم. به طوری که اگر سیستم قبلی فاضلاب هنوز پا برجا بود، شاید پراکندگی سوسک ها هم به این اندازه نبود.

بدتر از همه این است که اندازه این سوسک بسیار بزرگتر شده و با گذشت زمان عضلاتشان هم قدرتمند تر شده است.

همین مدرن شدن سیستم لوله کشی فاضلاب شهری سبب شده تا سوسک ها به راحتی وارد خانه ها شوند. به همین خاطر برای جلوگیری و مبارزه با سوسک های فاضلابی باید راه های نفوذ آنها را از بین ببرید یا مسدود نمایید.

یکی از رایج ترین راه های نفوذ این حشرات از راه های فاضلابی، لوله فاضلاب حمام، آشپزخانه و توالت است. شما با یک کف شوی و توری های مخصوص می توانید از ورود این حشرات موذی به خانه خودتان جلوگیری کنید.

سوسک دستشویی

سوسک فاضلاب

سوسک دستشویی یکی دیگر از مزاحم هایی است که در اکثر خانه ها وجود دارد. گاهی اوقات این سوسک ها به دلیل نبود چاه بست به راحتی از لوله فاضلاب به خانه نفوذ می کنند.

در برخی موارد دیگر، به دلیل مرطوب و گرم بودن محیط دستشویی، از جای دیگر برای زندگی و پنهان شدن در توالت به آنجا هجوم می آورند.

برای از بین بردن آنها ابتدا باید چاه بست مناسب را درون کاسه توالت نصب کنید و سپس از خمیر امحا برای کشتن سوسک های فاضلابی استفاده نمایید.

گازوئیل برای سوسک

خیلی از مردم به دنبال راه های از بین بردن سوسک در خانه هستند به همین خاطر روش استفاده از گازوئیل را امتحان می کنند.

گازوئیل برای سوسک ها بسیار کشنده است. برای استفاده از این روش ابتدا یک لیوان گازوئیل آماده نمایید و آن را درون لوله های فاضلاب به ویژه توالت و حمام بریزید.

نکته: بوی گازوئیل، نفت و حتی تینر سوسک ها را فراری میدهد. یکی از معایب این روش این است که باید هر چند وقت یکبار بصورت مرتب گازوئیل یا نفت را درون لوله بریزید تا بوی آن از بین نرود. چون وقتی بوی گازوئیل داخل لوله از بین برود دوباره سوسک ها برمیگردند.

3.8/5 - (91 امتیاز)

82 دیدگاه

 1. من بواسطه شغلم بیشترمسافرتم وتوهتل زندگی میکنم،،یه مدته داخل رستوران وآشپزخونه این هتل دوستاره زپرتی پرشه ازسوسکهای ژاپنی ریزاندام،،لول میزنن،،روی میزغذاخوری،،صندلی،،اجاق،،یخچال،،ظرف وظروف وهرجاکه فکرشوبکنی،،مسئولینش هم ظاهربراشون مهم نیس،،واقعاخیلی حال بهم زنه،،امروزجمعه رفتم ناهاربخورم یه لحظه حین غذاخوردن سرگرم گوشی شدم،،تانگاهم به به بشقاب برنج افتادم دیدم یه سوسک روبرنجم ماورمیده،،اصلانفهمیدم چی شدبادست زدم زیربشقاب پرت شدوسط میزوخلاصه غذاموعوض کردن،،ولی مطمئنم دیگه نمیتونم فعلااینجاغذابخورم،،خدایی خیلی هم سم میریزن،،ولی انگارواکسینه شدن،،خودم رویکیش اسپرکردم قشنگ انگاربرگشت بهم دهن کجی کرد،،لعنتیاچندتاموشک هایپرسونیک بایدخرجشون کردبلکه ریشه کن بشن،،

 2. ما ۷ ساله یه خونه خریدیم هر سال از بهار تا پاییز سوسک میاد فقط زمستون سوسک نمیاد . گازوئیل زدیم . سم زدیم . جوهرنمک زدیم و چند تا چیز دیگه ولی بازم میان . یه پشه بند خریدیم تو اون میخوابیم . امان نداریم . لعنت به اون کشتی که این لعنتی ها رو آورد

 3. من الان دارم میخوابم ، کنار دستم جارو برقی گذاشتم تا الان که ۳ شبه سه چهارتایی رو شکار کردم
  فعلن تنها راه حلم همینه تا بتونم بخوابم
  تا میام بخوابم صدای شخ شخ میاد
  ولی نمیدونم از کجاست
  واقعا سخته.. خدایا این دیگه عذابی بود ….

 4. دوستان عزیز متاسفانه بعضیا سوسک فاضلاب رو با سوسک آشپزخانه اشتباه میگیرن سوسکهای آشپزخانه رو میتونید با یک پودر جدید که تمام عطاریها و سم فروشیها دارن نابود کنید اسمش رو یادم نیست بسته سبز دارن اندازه یه قاشق بیشتر توش نیست ولی قاتلشه تمام سوسکها رونابود میکنه ولی سوسک فاضلاب بیچاره میکنه از در میندازیش بیرون از پنجره میاد من پنجره رو به خیابون رو بخاطر تردد هوای کولر اندازه دو سانت باز میزارم از اونجا میان تو از لای چاه بست بیشرفها میان بالا از دریچه کولر پشت بومها رو برید نگاه کنید لوله های تخلیه گاز چاهها توش پراز سوسکه سوسکها وارد کولر میشن و از دریچه میان تو میگم بدبختی دارن از همه بدتر بالدارهاش مثل اف ۳۵ میمونن

 5. خونه ما سوسک نداره دستشویی و حموم و سینک هم در پوش دارن خیلی خیلی کم سوسک میبینم ولی همین چند ساعت پیش دوتا سوسک کشتم یبار دیدم یه سوسک از وسایل رفت زیر یخچال فکر کنم اون تخمگزاری کرده باشه

 6. شرایط عجیبی رو دارم تجربه میکنم خونه بغل رودخونه هست سوسک ها به صورت گله ای حمله می کنند چاق و بالدار از پشت بوم میان میرن داخل کولر یا دریچه هواکش میان داخل خونه امشب بالای 500 تا سوسک گنده بالدار کشتیم خیلی عجیبه روزی یک بار پیف پاف میزنیم راهکار ندارید

  1. پشمام… من 40 سالمه وقتی بچه بودم تو حیاطمون ازین سوسک ها زیاد بود منم تو عالم بچگی هنوز باهاشون مشکلی نداشتم. تا اینکه یه روز از یک شیرینی فروشی معتبر پدرم شیرینی خرید من هم یک دونه ازش خوردم و…..شِـت…یک سوسک لای شیرینی بود،، تو شش سالگی اون سوسک رو تو دهنم گاز زدم.ناگهان وقتی شکمش زیر دندانم ترکید در یک صدم ثانیه یه بوی بسیار تیز،نافذ،وحشتناک و بسیار عجیب و بد و تاثیرگذار و روانی کننده صاف رفت تو مغزم.بعد ازاون تا بیشتراز یکماه هرچی میخوردم با قاشق و لقمهٔ اول پس میاوردم بالا…و چقدر لاغر و مردنی شدم،،ازون موقع به بعد فوبیای شدیدی نسبت به این چِندِش لعنتی پیدا کردم.طوری که حتی از کشتنشون هم بیزارم و قادر نیستم نزدیکشون بشم و حتی از نزدیک نگاهشون کنم.یعنی من جای شما بودم تا الان ازونجا صدباره فرار کرده بودم…آخه چرا مگه رودخانه سوسک داره؟!!؟ حتماً آبش کثیفه یا دوروبرش زباله است؟
   بهرحال((چاره ش اینه که: بری چند متر توری بخری با چسب، روی کولر رو توری بکشی طوری که همهٔ درزهارو بپوشونه و باقی جاهارو هم سمپاشی کنی هرجا هم تخم گذاشتن با فنک اتمی و یا شعلهٔ آتش بسوزونیشون.. سر هواکش ها هم توری بزنی….توری دوجداره بزن))

   1. سلام، بابک جان دیگه جایی تعریف نکن با این همه شرح و تفصیلات حالمونو به هم زدی
    اخه نامرد صدای ترکیدن شکمش رو هم باید میگفتی، خیلی چندشی
    امیدوارم اون لحظه رو تو زندگیت فراموش کنی، خیلی سخته هر موقع شیرینی میخوری یادش میافتی،

   2. چی کشیدی تو من میدونم چی میگی بوی سوسک تهوع آوره من خیلی وقتها از بوش میفهمم تو خونه سوسک اومده هر چقدر بیشتر تو فاضلاب باشه بیشتر بو میده جالبه عاشق خوردن میوه هستن بیشرفها ولی بیشتر مدفوع آدم رو تو چاهها و لولهای فاضلاب مخصوصا اگوی خروجی فاضلاب شهری رو نگاه کنید توش پر سوسکه باید آب بریزید برن ولی نمیمیرن که غواصهای حرفه ای هستن

   3. آفرین منم همه درزها رو توری میزنم. حتی کانال کولر و هواکش. خونه‌م اصلا سوسک نداره ولی هرازگاهی یکی از این بزرگا از بیرون میاد. یعنی نصفه‌جون میشم تا بکشمش. از همه بدتر اگه اون لحظه غذا و مواد غذایی روی گاز و کابینت داشته باشم همه رو میریزم دور. کلی خسارت مالی میبینم. حتی اگه از روی غذا هم رد نشده باشه ولی انقدر وسواس دارمو چندشم میشه که میریزم دور. لعنت بهش. بعدشم با ده دوازده تا دستمال و کلی شوینده شروع میکنم به پاکسازی آشپزخونه و جاهایی که ازش رد شده. یعنی یه دونه سوسک کلی ضرر مالی و زمانی و روانی بهم میزنه. حتی تا چند شب خوابشو میبینم. بعد شما چطور پونصدتا سوسکو تحمل می‌کنی.اینا به شدت بیماری‌زا هم هستن. حتما یه راه حل اساسی پیدا کن براش.

    1. وای خدایا منم همینطوریم الان بعد مدتها یدونه دیدم هیچ کس هم خونه نبود مردم و زنده شدم تا کشتمش و انداختم بیرون خودم فکر میکنم فوبیای من خیلی شدیده ولی میبینم خیلیا هم مثل منن الان همش فکر میکنم باز هست در صورتی که میدونم از بیرون اومده یدونه میبینم تا مدتها ترس دارم

   4. خواهشا جایی که کسی از سوسک می‌ترسه انقدر با جزئیات نگین واقعا دیونه کننده ست چی کشیدین شما حتی تصور همچین چیزی واسه من مثل مرگه انقدر میترسم و متنفرم که حد و حساب نداره

    1. من ۲۱سالمه چند سال پیش صبح خواب بودم
     خارش در ناحیه کمرم حس کردم خودمو حسابی خاروندم بعد بین خواب بیداری بودم نفهمیدم چه گروهی خوردم دیدم جاش چند ثانیه یه بار تکون میخوره
     در صدم ثانیه با خودم گفتم چی می‌تونه باشه نشستم پیرنمو درو وردم
     بادست پرستش دادم لنگ میزد ولی در رفت حس انتقام برم داشت زیر موبل پیداش کردم انقد بش سم زدم از پشتش
     یه چیزی زد بیرون مرد

   5. 15 سالم بود ی سوسک بزرگ بالادار بین لباسم بود و پشتم بود و تو تنم لح شد همون صدا که گفتی به همراه بو از اون موفع از سوسک میترسم فوبیا شدید جوری که حالت تهوع میگیرم

  2. سلام فقط خمیر سوسک برسودا بخر ریشه کن مشیشن مثل معجزه میمونه نظراتشو تو ***کالا بخون اصلا یه چیز عجیبه همه رو نابود میکنه

  3. برو گازوییل بخر تا میتونی بریز دور خونت نه تنها سوسک بلکه تمام حشرات موزی هم میرن هفته ای یکبار بریز تا رفع بشه

   1. سلام وعرض ادب دوستان یک راه هست که برای همیشه باهاشون خداحافظی میکنید گوگرد دقت کنید پودر گوگرد فقط تو پالایشگاه گاز پیدا میشه جایی که مشعل گاز روشن باشه پای دکلش تن تن پودر گوگرد جمع شده بصورت کوه شده اگه کسی دارید که تو عسلویه کار کنه براتون دو سه کیلو بیاره مجانی هست زیر فرش دور خونه وجاهایی که لازم هست اب نباید بخوره بریزید نسل حشره سوسک مورچه عقرب مارمولک همه رو نابود میکنه هر شش ماهی یکبار انجام بدین تا صدمتر اون برتر اثاری ازشون نیست امتحان کنید

  4. سلام ب پنجرها توری بزنید و داخل راه اب ها و توالت سم قهرمان بریزید و اینکه داخل سینک یا روشویی لوله های ابی ک زیر سبنک و روشویی قرار دارن دورشون باز هست اونجا محل اصلی ورود سوسک هاس اطراف لوله فاضلاب رو با مشما بپوشونید ‌. و دراخر زیر کابینت و اطراف حیاط یا هر حا ک فکر میکنید محل عبورشون هست کامن بزنید سم کامن بهتریته واقعا

  1. سلام دوستان
   من تنها زندگی میکنم و کسی نیست کمکم کنه
   دستشوییه خونم توی حیاته و امروز رفتم دستشویی و یچیزی دیدم که وحشتناک بود
   ن تنها توی دستشویی پر از سوسک بودو وقتی کشتمشون,تو چاه رو که نگاه کردم,خدای من بیشتر از بیست تا سوسک ردیفی داشتن میومدن بالا و من عوقم گرفت
   تو رو خدا اگه کسی میدونه بگه چیکار کنم
   واقعا حالم بده

   1. سلام
    برای ریشه کن کردنشون نیاز به سمپاشی دارید. این موضوع رو میتونید با شرکت های سمپاشی تو شهر خودتون صحبت کنید.
    اگه داخل حیاط چاه دارید ممکنه حجم چاه پر شده باشه و با بالا اومدن فاضلاب این اتفاق افتاده باشه. اما اگه به اگو متصل هستید مشکل میتونه چیز دیگه ای باشه.
    به هر حال حتما از یک چاه بست خوب استفاده کنید و برای شروع میتونید مقداری گازوئیل یا نفت داخل لوله بریزید تا حداقل یه مدت بالا نیان. حتما توجه کنید بیش از حد گازوئیل یا نفت رو داخل لوله نریزید به اندازه یک پیمانه کوچک هم کفایت میکنه.

   2. سلام یک محلول سوسک کش بخر هر چند وقت یکبار بزن کارشون تموم میشه! محلول کامن هست و محلول های دیگه هم هستن. من کامن گرفتم خوب بود روی جلدش دستورالعملش هم نوشته…

 7. سلام چند ساله خونمون از همین سوسکای فاضلاب داره هرچند ماه سم پاشی میکنیم بازم لعنتیا نابود نمیشن خونم ک طبقه پایین هم تاریک هم مرطوب دیگ واقعا موندم چیکار کنم بچمم کوچیکه نمیتونم همش سم پاشی کنم شما اگر راهکار مطمانی سراغ دارین خواهشن بمنم بگید ممنون میشم

  1. با سلام .یه نوع سم بذرفروشیا دارن بش میگن سم سوسک اسرائیلی.باید در آب حل بشه بعد استفاده بشه واقعا کارش عالیه من خونه پدرم پر بود از سوسکای ریز از این سم استفاده کردن چندین ساله دیگه سوسک نزده
   این سم رو با نایلونش میندازین تو آب کلا حل میشه حتی نایلونشم حل میشه ت آب بعد حالت اسپری همه گوشه هارو میزنید فقط تا چند ساعت نباید تو خونه باشید

  2. اگه واقعا میخاین از شر سوسکا خلاص بشین من راهکار خودمو خیلی قبول دارم که خودم انجام دادم از شر سوسکا خلاص شدم اسپری پیف پاف رو داخل ضرفشویی اسپری کنید و از هر دو طرف با دستمال تا ساعتی بگیرید که دارو داخل لوله بمونه یا هر داروی دیگه میخاین بریزید فقط داخل فاضلاب باشه فضای خانه بزنید هیچ تأثیری نداره🌺🌺

  3. سلام ما تو زیر زمین مغازه اتاق داریم میخوابیم هرشب باید با سوسک سر کله بزنیم یهو خوابیدی یه چی زیر شکمت مور مور میکنه میبینی سوسکه یهو شلوار میپوشی میبینی میخاره بازم سوسکه کلا ما با سوسکا زندگی میکنیم خسته شدیم بقران شب یهو دم دهنت داره راه میره والا هزار تا سم زدیم هیچی هرکاری کردیم هیچی بازم هستن جالبیش اینجاست ما دسشویی نداریم پایین که از فاضلاب بیان
   دیگه با سوسک زندگی کردن عادت کردیم 😂دیگه کارشون نداریم اونام کاری به ما ندارن

   1. 😂ای خدا چقدر شجاع هستید،من سوسک ببینم رگ گردنم از ترس میگیره جوری که تا یک ماه باید برم فیزیوتراپی،🤭

   2. یه راهکار میدم جواب میده ببین سم موقتی در میبره ولی نه کامل اسپری wd-40 بزن تو چاه و گوشه های خونه جواب میده اگه نداد دور خونت گازوویل بریز داخل نه ها بیرون
    بازم جواب نداد یه شلاق بخر سوسکارو ببند دار بزن برای اون سوسکایی که تماشا میکنن درس عبرت شه

 8. سلام
  من تو قسمت حوادث فاضلاب کار میکنم. سالی 2 بار سمپاشی منهول ها انجام میشه
  سم مخصوص سوسک فاضلاب سایپرمترین هست ولی به شدت خطرناکه
  ولی پیشنهاد شخصی خودم برای سمپاشی منزل، پیف پاف مخصوص حشرات هستش. همه جای خونه اسپری کنید و حداقل تا نصف روز از منزل برید بیرون. این کار را با دوره 2 هفته تکرار کنید. با 2-3 مرتبه کلا نسلش از خونه برچیده میشه. البته اگر محل زندگیشون مناسب باشه بازم بعد 1 ماه برمیگردن. باید خونه شون رو پیدا کنید و اونم نابود کنید

  1. من هر اسپرس و هر سمی که بگین زدم سایپرمترین آیکون، کامن، مهان، سم فاضلاب قهرمان دیگه روانی شدم بخدا

   1. من هر دفعه که وارد دستشویی میشم، عادت کردم دو تا کارو همیشه بکنم، یکی اینکه تصور می‌کنم الان. یه سوسک میاد سراغم.. یکیم بسم الله میگم، وقتی تصور می‌کنم سوسک قراره بیاد خیلی کمتر میترسم، بعد نمازم البته آیت الکرسی میخونم که بی تاثیر نیست

   2. منم همینطور بودم ولی باید برای آبراه حمام یا آشپزخانه و… که چاه دارند یدونه چاه بست بخری دیگه حله بعدشم سعی کن از سم ها زیاد استفاده نکنی خطرناکن برا سلامتی.بنزین یا گازوئیل بریز تو چاه ها یا سینک یا هرجایی که میدونی میان دیگه کارشون تمومه یدونه حشره کش برقی هم بخر خونت دیگه لکه ای از سوسک نمیمونه

   3. منم مثل شما ،همه کار کردم بازم از دسشویی میاد با اینکه چاه بست داره. دیگه نمیدونم چیکار کنم. وقتی یبار میبینم حال روحیم بد میشه .دیگه نمیتونم غذا بخورم

    1. مطلب راجب این موجود میزارید چرا عکس چندشش رو میزارید آدم سکته میکنه تا اون عکس رد کنه بیاد مطالب پایین بخونه انگار هیشکی نمیدونه ریخت اونا چه شکلیه اااااااهههه

    2. سلام و ارادت به شما دوست عزیز
     بهترین راهکار پیشگیری
     شما در قسمت ورودی فاضلاب خانه به صورت عمودی شیر یکطرفه پلیکا بزارید ۹۵ درصد مشکلات حل خواهد شد

    3. سلام به غیر از چاه بست باید روی روشوییاتونم از این کفی توریا بزارین چون از اونجا میان حتی سینک آشپزخونه هم همینطور

   4. سلام
    ما یه سم داریم که می‌زنیم واقعا جوابه
    فقط به شدت سمیه
    بریز تو چاه و سینک ظرفشویی بعد یه یکی دو روز از خونه برین بیرون
    بیاین خونه میبینین کل خونه رو سوسک مرده برداشته
    اسمش سم چغندره

   5. منزلتون اگر قدیمی هست باید لوله کشی فاضلاب تعویض بشه احتمالا یه جایی توی لوله هوا گیر داره که اونجا تجمع میکنن

   6. یه مغازه سم فروشی توی خیابان دهقان (چهارراه کوکاکولا) هست به هر مغازه ای بگی بهت نشون میده
    واسه اژدها هم سم دستساز داره
    عالیه

  2. سوسک ها بیشتر در بین درز و شکاف های آجرهایی که بالای چاه چیده اند مخفی می شوند و لانه می کنند اگر این شکاف ها گرفته بشوند فکر کنم کمتر بشوند و بهتر است بجای سمپاشی که ضرر داره برای محیط زیست

 9. چندش اورتر از سوسک چیزی نیست
  هرقدر مبارزه کنیم بازم هستن
  یک تکبیربرای دوستمون که گفت هیچ موجودی بیشتر از انسان تشنه کشتن نیست بفرستیم تا لایکش رو بگیره فرهیخته جمع
  همین الان یه بزرگش رو کشتم لعنتی خیلی چندش بود
  من پیشنهاد میکنم سالی یک بار همه خونه و چاه های فاضلاب رو سم پاشی کنید و ۴۸ ساعت بعد برگردین و ۲۰ روز بعد تکرارش کنید تا کلا نابود بشن مقداری نفت بریزین‌و سیفون رو بکشید تا همه اب و غذاشون الوده بشه
  اون دوستمون انجام نده تا شبا سوسکا برن تو‌دهنش و تو …

 10. محلول با یکی دو تا سم مخلوط شده و به صورت پودر در آمده
  در متن اولیه حرف « و » در کلمه پودر حک نشد

 11. یکی از بهترین راه های ارزان به دام انداختن سوسک ها به این گونه هست که :
  یک یا دو عدد نوشابه خانواده تهییه کنید
  هر دو نوشابه رو داخل یک قابلمه بریزید و به مقدار کافی شکر به اون اضافه کنید اونقدر که نوشابه ها از حالت مایه به شکل یک ژل غلیظ در بیان یه چیزی مثل عسل
  بعد این ژل غلیظ شده رو در گوشه های مکانهایی که فکر میکنید سوسک ها مخفی شده اند همینطور در گوشه های حمام و دستشویی بریزید
  بعد از حدود 5 یا 6 ساعت به سراغ این نقاط بروید
  فراموش نکیند یک کاردک همراه با سطل زباله را هم با خود داشته باشید
  با این روش و 3 بار در یک ماه کلا همه سوسکها رو نابود خواهید کرد .
  این محلول تحت نام تجاری داروی ضد سوسک و مورچه امحا در داروخانه ها در دسترس می باشد که البته با یکی دو تا سم دیگه مخلوط شده و به صورت پدر در آمده
  اما ماده اصلی اون همین نوشابه و شکری هست که ما میخوریم .

  1. خدا لعنت کند فاضلاب هارو از وقتی وصل کردن به بیرون حتی زمستان هم که یدونه سوسک نبود الان در شده هرچی سم میریزم تو چاه باز هم از همونجا در میان هر روز میریزیم بازم در میان این دیگه چه بلایی هست یکی یه راهکار درست بذاره من همه نوع سم زدم فقط هم از یک چاه دستشویی در میان همه نوع سم میریزم ماهی 200 تومن فقط شده هزینه سم ولی بازم فایده نداشته

   1. عزیز جان کفشور حموم و زیر آب سینک ظرفشویی و زیراب روشویی یه مدلش هست که سوپاپ داره،و بعضی مدلاش هم سوپاپ داره هم داخلش آب نگه میداره عین سیفون،ازونا تهیه کن و نصب کن،دیگه مشکلت به کل حل میشه

 12. یکی از کشنده ترین مواد شیمیایی بر علیه حشرات به خصوص سوسک ها نمکی به اسم سدیم فلوراید است که دوز پایین آن نیز اگر در فاضلاب وارد شود حتی سوسک های داخل فاضلاب را می کشد. می توان آنرا در آب حل کرد و به صورت غلیظ به مواد غذایی اضافه کرد به خصوص آب میوه ها. این ماده یک ترکیب سفید نمک شکل است که قادر است موش را نیز از پای در آورد…پتاسیم فلوراید نیز به همین میزان سمی و کشنده هست.

  1. دمت گرم مهندس تو که میای میگی همچین نمکی هست….
   خب الان خودتم شنیدی یا استفاده کردی…..
   اگه شنیدی که هیچی توضیح هم نده

   اگه خریدی و استفاده کردی خب به دوستان هم بگو که از کجا‌ وچه مغازه ای باید تهیه کنن یا بخرن…..

   1. لطفا به منم بگید نمک سدیم فلوراید از کجا تهیه میشه چقدر بریزیم ،پارسال رو چاهو باز کردیم براحتی میشه گفت چند هزارتا سوسک کشتیم چند برابرشونم فرار کردن الانم از سنگ دستشویی گهکاهی بالا میان که واقعا ترسناکن

    1. علما و صاحبنظران یه سوال دارم مثه آدم جواب بدین سوسک فاضلاب عنکبوت میخوره؟ چون چن شبه میرم دستشویی یه سوسک گنده فاضلاب دمبال یه عنکبوت می‌کنه البته دقیق نمی‌دونم کی دمبال کیه چون هرجا این هست اونم هست چهره شب من اومدم سوسکه رو بکشم سوسکه در رفت امشب سوسکه رو با اب انداختم تو چاه دستشویی بعد دیدم عنکبوته توی جارو قایم شده بخدا فک نمیکردم عنکبوت باشه وسطاش که آب گرفته بودم روش فهمیدم بعد گفتم ولش کن بذار اینم بمیره از دستشون راحت شم. الان عذاب وجدان گرفتم بنظرتون سوسکه عنکبوته رو دیده و خورده؟بنظرتون سوسکه زنده میمونه و آنجا زندگی می‌کنه نکنه برم دستشویی از توی سوراخ بهم حمله کنه بنظرتون بامایع دستشویی میمیره چون بعدش کلی مایع ریختم تو چاه😐

     1. سلام دوست عزیز
      هیچ مدرکی تو دنیا وجود نداره که سوسک عنکبوت بخوره، اما ممکنه سوسک ها بتونن لاشه عنکبوت رو بخورن چون سوسک لاشه هم نوع خودش رو هم میخوره.
      احتمال اینکه سوسکی که شسته شده و داخل لوله رفته زنده باشه هست چون سوسک ها تو فاضلاب زندگی میکنن. و احتمال اینکه سوسک از لوله خارج بشه هم هست چون سوسک های فاضلاب معمولا از فاضلاب بیرون میان.

     2. 😂 چقد خوب بوده تو یه تعقیب و گریز واقعی مشارکت داشتی 😂کشتی کج بوده و توام داور

   2. با یه دستکشو دستمال سوسکو بگیرید بندازید دور ، به همین راحتی بدون استفاده از حشره کش و عوارض خطرناکش

    1. معلومه خیلی کم میان سراغت اگ مث من هرشب میدیدی یکی تو اتاقت ظاهرمیشه کل اتاقو سمپاشی میکردی😂

  2. درود. این مواد مختلف و اسیدی رو که کشف و امتحان و توصیه میفرمایید، همگی در حال کشتن فقط سوسک نیست. آب فاضلاب ها به علت کم شدن منابع آبی، در حال حاضر برای آبیاری درختان و گیاهان در بسیاری مناطق،به جایاب مناسب، استفاده میشود، و همین مواد کشننده، تمام درختان و گیاهان را هم در این مناطق به سمت نابودی میبرد. من به شخصه شاهد مردن درختان 50-60 ساله بوده ام که به اندازه ی یک کوه درخت بودند اما هیزم شدند.

   1. توی رساله نوشته از میوه درختی که پاش ادرار کردن نباید خورد. حالا تکلیف درختایی که فاضلاب میریزن پاش چیه؟ فاضلابی رو که برای کشاورزی استفاده میکنن تصفیه میکنن که مواد شیمیایی و بقیه آلاینده‌ها وارد محیط زیست نشن. نمیشه همینجوری سر فاضلاب رو کج کنن برای کشاورزی. همه چیز قانون داره. آدما مریض میشن محیط زیستم آلوده میشه. اگر کسی مستقیم فاضلاب رو میریزه پای درختاش یا توی زمینش برو بهش بگو که کارش اشتباهه نه که بیا به مردم بگو سم نریزن تو مستراح. تازه فکر میکنی فقط سمی که مردم میریزن تو فاضلاب وجود داره؟ پس فاضلاب صنعتی و بیمارستانا و هزار کوفت و زهرمار دیگه رو چی میگی؟ مثل اینایی که مازوت توی کارخونه ها میسوزونن بعد میان یقه مردمو میگیرن که چرا بخاری روشن میکنید هوا آلوده شد.

   2. همون بهتر که بمیره تا اینکه بااون آب آلوده ی فاضلابی حتی بدون حشره کش آبیاری بشه.
    همین الان دلیل انگل ها و کرم های داخل کاهو ها و کلم ها و بیشتر سبزیجات همین آبیاری با آب فاضلاب هست. آب فاضلاب آلوده نشده به پیف پاف هم بخودی خود انقدر امراض و انگل و میکروب و.. داره که خود اون آب بسه برای کشتن یه امت و نابودی گیاهان و درختان. آب فاضلاب حتماً باید قبل از هر مدل استفاده تصفیه بشه.در ضمن اون بالا نوشته بودی انسان به کشتن از هرموجودی تشنه تره و..
    یه چیزهایی برای چرخه ی طبیعت هر موجودی باید کشته شوند تبدیل خوراک شوند موجوداتی هم ب نام آفت هستند که باید ازبین بروند وگرنه تمام دنیا رو نابود میکنند.
    مثل سوسک. یا همون سگ های ولگرد که حداقل هر 6 ماه میتونن 9 توله زایمان کنندو ه کدام بعد از سه ماه مجدد میتونن همین چرخه رو ادامه بدهند..و سگ ولگرد بی تربیت همه چی خوار هست.. و طعمه ش رو با دردناک ترین شکل میکشه بماند که باعث انقراض یوز ایرانی همین سگ های ولگرد بودند… جهالت تا کجا؟؟فقط دهان باز و دلی نازک احتیاج نداره دنیا…دانش و معلومات هم باید درکنارش باشه البته نه نصفه و نیمه.. درهرزمینه تمام کمال باشه تا اظهار قانون گذاری و منع کاری بشه وگرنه هیچ سودی که نداره هیچ،نتیجه یی معکوس دارد.
    پشه ها بزرگترین قاتل های جهان اند. تعداد کشته شدگان توسط پشه ها از کشته های دوتا جنگ جهانی هم بیشتر بوده است…
    هر چیزی دراین دنیا اندازه و حد و حدودی براش هست که اگه از حد بگذره فاجعه بار میشه و اگر کم بشه بازهم فاجعه اما با رخدادی دیر هنگام اما فجیع و غیرقابل بازگشت و جایگزین.
    همین سوسک ها نباید انقدر زیاد میشدند که همین دلیل بر خرابی و دستکاری بدون داشتن علم از چرخه طبیعت بوده.بهر حال این قسمت راباید به دانشمندان و زیست شناسان و.. سپرد و از راهکارهای آنها پیروی کرد.

 13. من قبلا هم راحع به گازوییل یرای چاهکها و فاضلاب شنیده بودم. اما برای توالت فرنگی چی؟ برای این نوع توالت چه باید کرد تا سوسک از بین برود‌ ؟

  1. من پودر نگون یا کلا پودر سوسک کش رو سوراخ سیفون و آب سطح توالت فرنگی میپاشم اثر داشت .
   درضمن سوسکهای فاضلاب براحتی از درزی به باریکی مو عبور میکنند. یکبار دیدم سوسک بزرگ تو آشپزخونه اس خواستم بکشمش دیدم رفت تو درز بین دیوار و کف 🤯 باورم نمیشد که چقدر راحت جاشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا